Trwa ładowanie...

Taco Hemingway zaskoczył fanów. Wkrótce nowy album rapera "Pocztówka z Wwa, lato ‘19". Kiedy premiera?

Taco Hemingway po miesiącach milczenia zaskoczył praktycznie wszystkich swoich fanów. Raper z Warszawy ogłosił, że wkrótce wyda nowy album o tytule "Pocztówka z Wwa, lato ‘19". Wiemy, kiedy premiera.

Taco Hemingway zaskoczył fanów. Wkrótce nowy album rapera "Pocztówka z Wwa, lato ‘19". Kiedy premiera?Źródło: East News, fot: Karol Makurat/REPORTER
d382wzx
d382wzx

Taco Hemingway i nowa płyta

Taco Hemingway miał 2018 r. bardzo intensywny i obfity w sukcesy. Wydał aż łącznie 4 płyty - 2 w duecie z Quebonafide jako Taconafide ("Soma 0,5 mg" i dodatek do niej "Soma 0,25 mg") oraz 2 solowe ("Café Belga" i "Flagey"). Jego koncerty w pełni wyprzedano, piosenki zbierały miliony odtworzeń na Youtube i Spotify. Był jednym z najczęściej słuchanych polskich artystów na tych platformach.

2019 r. miał stać pod znakiem przerwy i wyciszenia. Wiosną ogłoszono, że 28 września zagra koncert na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie razem z Dawidem Podsiadłą. Bilety na ten występ wyprzedano.

Nikt nie spodziewał się, że w tym roku raper wyda nowy album. Opublikował post w mediach społecznościowych z okładką nadchodzącej płyty. Jej tytuł to "Pocztówka z Wwa, lato ‘19" - Jeszcze na początku maja pisałem zupełnie inną płytę. Obiecałem sobie, że tym razem dam sobie tyle czasu, ile będzie trzeba. Zapowiedziana na rok 2019 przerwa wydawnicza miała być więc wymogiem logistycznym. Okazało się jednak, że jestem uzależniony od wydawania nowego materiału w lato. Cóż począć. I tak właśnie powstała "Pocztówka". Po roku 2018, erze silnego skupiania się na sobie, czas wymienić lustro na teleskop i wrócić do obserwowania miasta i społeczeństwa. Żeby jednak zadowolić ten segment słuchaczy, który lubi posłuchać sobie moich mniej lub bardziej zrytmizowanych neurotyzmów, postanowiłem dać im upust w stuwersowych "kabrioletach" zamykających standardową wersję płyty. Pierwszy raz w życiu w swoich działaniach solowych zdecydowałem się zaprosić na płytę kilku gości i to dość zróżnicowanych pod kątem muzycznym i osobowościowym - czytamy na jego stronie internetowej w opisie albumu.

ZOBACZ TEŻ: Quebonafide i Taco Hemingway na podwójnej randce z Igą i Natalią

Taco Hemingway i nowa płyta. Kiedy premiera?

- Jako, że nic mnie tak nie mierzi jak mitologizacja poetów, muzyków i artystów, powiem to najprościej, jak się da: przed tobą znajduje się seria dźwięków i garść obserwacji. Tylko i aż tyle. Nie jest to rozprawka ani reportaż. Nie jest to esej ani epopeja. Nie jest to manifest, memoir ani moralitet. Jest to pocztówka. Oto kilka opowieści z Warszawy. Ode mnie, dla was. Niechaj umili wam to kolejne burzliwe lato - napisał.

d382wzx

Premiera albumu Taco Hemingwaya “Pocztówka z Wwa, lato ‘19” 9 sierpnia. Znajdzie się na nim 11 utworów. Gości jednak nie ujawnił. Pre-order można zamawiać w oficjalnym internetowym sklepie artysty. Edycja limitowana zawiera dwa dodatkowe utwory.

d382wzx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d382wzx