Trwa ładowanie...
d4fobpl

Tadeusz Pluciński będzie miał państwowy pogrzeb

Tadeusz Pluciński, który zmarł 23 kwietnia, zostanie pochowany 13 maja na Powązkach. Ceremonia będzie miała charakter państwowy.
Share
O Tadeuszu Plucińskim i jego miłosnych podbojach krążyły legendy. O aktorze mówiło się "na wieki wieków amant"
O Tadeuszu Plucińskim i jego miłosnych podbojach krążyły legendy. O aktorze mówiło się "na wieki wieków amant"Źródło: East News
d4fobpl

Jak dowiedział się "Fakt", aktor zostanie pochowany z honorami na Powązkach. Ministerstwo wydało zgodę na pogrzeb państwowy.

- Teraz wszystko w rękach rodziny. To ona ustala szczegóły. My jako ZASP nie możemy już nic więcej zrobić. Uważam jednak, że aktorowi, który zagrał w ponad 100 filmach, takie wyróżnienie po prostu się należy – powiedział tabloidowi Paweł Królikowski, prezes zarządu głównego ZASP.

Tadeusz Pluciński urodził się w Łodzi i to tam znajduje się rodzinny grobowiec. Jednak była żona i synowie aktora chcieli, by został pochowany w Konstancinie-Jeziornie. Ale ostatecznie Pluciński spocznie na Powązkach.

d4fobpl

Tadeusz Pluciński odszedł 23 kwietnia w wieku 92 lat. Widzowie pamiętają go z takich filmów jak "Poszukiwany, poszukiwana", "Kariera Nikodema Dyzmy" czy "Hydrozagadka".

Tuż przed 90. urodzinami aktor złamał nogę w kolanie. Chociaż początkowo nic nie zwiastowało długotrwałej kontuzji (Pluciński wsiadł do auta i samodzielnie dojechał do domu), to nie obyło się bez hospitalizacji. Od tamtego czasu przebywał w Domu Artystów Weteranów w Skolimowie.

Zobacz także: Prezydent Sopotu żegna przyjaciela i składa obietnicę

d4fobpl

Podziel się opinią

Share
d4fobpl
d4fobpl