Trwa ładowanie...

Tadeusz Pluciński będzie miał państwowy pogrzeb

Tadeusz Pluciński, który zmarł 23 kwietnia, zostanie pochowany 13 maja na Powązkach. Ceremonia będzie miała charakter państwowy.

Share
Tadeusz Pluciński będzie miał państwowy pogrzebŹródło: East News
dkn5z63

Jak dowiedział się "Fakt", aktor zostanie pochowany z honorami na Powązkach. Ministerstwo wydało zgodę na pogrzeb państwowy.

- Teraz wszystko w rękach rodziny. To ona ustala szczegóły. My jako ZASP nie możemy już nic więcej zrobić. Uważam jednak, że aktorowi, który zagrał w ponad 100 filmach, takie wyróżnienie po prostu się należy – powiedział tabloidowi Paweł Królikowski, prezes zarządu głównego ZASP.

Tadeusz Pluciński urodził się w Łodzi i to tam znajduje się rodzinny grobowiec. Jednak była żona i synowie aktora chcieli, by został pochowany w Konstancinie-Jeziornie. Ale ostatecznie Pluciński spocznie na Powązkach.

dkn5z63

Tadeusz Pluciński odszedł 23 kwietnia w wieku 92 lat. Widzowie pamiętają go z takich filmów jak "Poszukiwany, poszukiwana", "Kariera Nikodema Dyzmy" czy "Hydrozagadka".

Tuż przed 90. urodzinami aktor złamał nogę w kolanie. Chociaż początkowo nic nie zwiastowało długotrwałej kontuzji (Pluciński wsiadł do auta i samodzielnie dojechał do domu), to nie obyło się bez hospitalizacji. Od tamtego czasu przebywał w Domu Artystów Weteranów w Skolimowie.

Zobacz także: Prezydent Sopotu żegna przyjaciela i składa obietnicę

dkn5z63
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dkn5z63
dkn5z63