Trwa ładowanie...
d2y82yf

Teatr Tomasza Karolaka stracił siedzibę. Ale dostał nowe propozycje

Jak dowiedziała się Wirtualna Polska, teatr IMKA, który stracił dotychczasową siedzibę, otrzymał nowe oferty najmu. Instytucja nie zniknie jednak z mapy Warszawy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tomasz Karolak znalazł się w trudnej sytuacji
Tomasz Karolak znalazł się w trudnej sytuacji (ONS.pl)
d2y82yf

Teatr Tomasza Karolaka znalazł się w trudnej sytuacji. Dotychczasowa umowa najmu z ZHP, czyli właścicielem budynku przy ul. Konopackiej 6, wygasa 30 czerwca. Od 1 lipca scenę wynajmować będzie spółka Grażyny Wolszczak i Joanny Glińskiej Prime Invest. Będą tam prowadzić działalność swojego teatru.

Skontaktowaliśmy się z Tomaszem Karolakiem z prośbą o komentarz w tej sprawie, jednak odmówił.

Co dalej z teatrem IMKA? W oświadczeniu ZHP czytamy, że nowy najemca gwarantuje Karolakowi - jeśli ten się zgodzi – "wystawienie wszystkich przedstawień, które nie mogły zostać zagrane ze względu na sytuację epidemiczną, przeprowadzenie jubileuszu 10-lecia Teatru IMKA oraz działanie Teatru IMKA do 31 grudnia".

d2y82yf

Trudno jednak przewidzieć, kiedy teatry będą mogły wznowić swoją działalność.

Natomiast fani IMKI mogą odetchnąć. Jeden z pracowników instytucji powiedział Wirtualnej Polsce, że teatr dostał sporo nowych propozycji najmu. Zgłaszają się też sponsorzy gotowi go wesprzeć w trudnym czasie. Wszystko wskazuje na to, że IMKA przetrwa, a gdy sytuacja z pandemią się uspokoi, swoje spektakle wystawiać będzie w nowym miejscu.

Zobacz także: producenci seriali spokojni mimo koronawirusa

Przypomnijmy, że afera związana z Teatrem IMKA ujrzała światło dzienne tuż przed świętami wielkanocnymi. Teatr został poinformowany przez zarządcę budynku, czyli Związek Harcerstwa Polskiego, o wypowiedzeniu umowy najmu z końcem czerwca. Karolak rozpoczął negocjacje z wynajmującym, mając nadzieję, że jego teatr będzie mógł pozostać pod tym adresem. Tymczasem okazało się, że Grażyna Wolszczak bez wiedzy aktora toczyła rozmowy na temat przejęcia miejsca, w którym teatr funkcjonuje.

d2y82yf

Podziel się opinią

Share
d2y82yf
d2y82yf