Trwa ładowanie...
d2be79a

The Beatles świętują 50. rocznicę kultowego dzieła. "Abbey Road" powraca po latach

Kultowy album The Beatles powraca po 50 latach. Z tej okazji przygotowano specjalną niespodziankę dla fanów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zespół The Beatles (od lewej: Paul McCartney, John Lennon, Ringo Starr, George Harrison)
Zespół The Beatles (od lewej: Paul McCartney, John Lennon, Ringo Starr, George Harrison) (PAP)
d2be79a

26 września 1969 r. odbyła się premiera "Abbey Road", 11. albumu The Beatles. Z kolei dwa tygodnie wcześniej najsłynniejszy zespół świata wyszedł z siedziby EMI Recording Studios w Londynie. Grupa udała się na “popkulturowy” spacer wszechczasów, gdzie Iain Macmillan sfotografował ich na przejściu dla pieszych. Kultowe zdjęcie stało się okładką albumu “Abbey Road”.

Na płycie "Abbey Road" nalazły się takie przeboje jak "Come Together", "Here Comes The Sun" czy "The End". To było ostatnie wydawnictwo, które John Lennon, Paul McCartney, George Harrison i Ringo Starr nagrali razem jako zespół.

Z okazji 50. rocznicy wydania albumu, zespół postanowił podzielić się z fanami niepublikowanym wcześniej teledyskiem do piosenki "Here Comes The Sun". Premiera klipu zapowiadana jest na 26 września 2019 r. W teledysku pojawią się archiwalne zdjęcia, które były nakręcone przez m.in. Lindę McCartney. Na ten moment opublikowano zwiastun nadchodzącego materiału wideo.

d2be79a

50-lecie albumu było również pretekstem dla fanów The Beatles, którzy wyszli na ulicę Abbey przebranych za członków zespołu. Mówi się, że w wydarzeniu uczestniczyło ok. 3500 osób.

ZOBACZ TAKŻE: Jabłczyńska tłumaczy występ na ślubie Krupy: "Zaśpiewałam symboliczną zwrotkę"

d2be79a

Podziel się opinią

Share
d2be79a
d2be79a