Trwa ładowanie...

The Royal Moscow Ballet: "Jezioro łabędzie” wciąż urzeka i czaruje

"Jezioro łabędzie” w wykonaniu The Royal Moscow Ballet budzi zachwyt polskiej publiczności! Urzeka i zadziwia nieprzeciętnymi umiejętnościami klasycznych tancerzy. Tegoroczna trasa rosyjskich mistrzów przewiduje przystanki w ośmiu miastach. W czterech - spektakle już się odbyły.

The Royal Moscow Ballet: "Jezioro łabędzie” wciąż urzeka i czarujeŹródło: Materiały prasowe
d11isj5
d11isj5

Mieszkańcy Ostródy, Gdyni, Łodzi i Poznania wciąż mają jeszcze szansę zobaczenia tego ponadczasowego widowiska. Bilety na wielkie baletowe wydarzenia nadal dostępne są w sprzedaży!

W tym roku The Royal Moscow Ballet wystawia historię o pięknym łabędziu. Grupa jest już w połowie polskiej trasy. Sztukę obejrzeli mieszkańcy Krakowa, Zabrza, Wrocławia oraz Warszawy.

"Jezioro łabędzie” to klasyczny balet w czterech aktach. Muzykę skomponował Piotr Czajkowski, z kolei libretto napisali: Władimir Biegiczew i Wasilij Gelcer. Autorami choreografii, która jest przebojem po dziś dzień są Marius Petipa i Lew Iwanow. Prapremiera legendarnego „Jeziora łabędziego” odbyła się w moskiewskim Teatrze Bolszoj 4 marca 1877 roku.

Historia tragicznej miłości pięknej Odetty i księcia Zygfryda wzrusza widzów na całym świecie.

d11isj5

Akcja tego dwuczęściowego przedstawienia w czterech scenach rozgrywa się na przemian nad jeziorem i na zamku, urzeka bogactwem strojów, układem choreograficznym i rozpoznawalną muzyką. To najbardziej klasyczny spektakl na całym świecie, a motyw tańca czterech baletnic w charakterystycznym geście znany jest także osobom zupełnie nieinteresującym się baletem. Jeśli do kompozycji ruchu, muzyki, kostiumów i scenografii dodać bajkową scenerię – wszystko razem tworzy nierozerwalną całość. W tym roku rosyjscy mistrzowie przywieźli ze sobą zupełnie nową scenografię oraz stroje, co z pewnością dodało prestiżu przedstawieniu.

W dwuipółgodzinnym spektaklu pokazany został cały tragizm postaci, a publiczność w Krakowie, Zabrzu, Wrocławiu i Warszawie żywo reagowała na każdą trudniejszą, a także solową partię baletową. Na scenie pojawiło się w sumie około trzydziestu tancerzy, zarówno kobiet jak i mężczyzn. W postać księcia Zygfryda wcielił się Oleg Eromkin, a w podwójnej roli Otylii i Odetty partnerowała mu Ludmiła Khitrova.

- "Jezioro łabędzie” jest najważniejszym przedstawieniem w katalogu moskiewskich tancerzy, nic więc dziwnego, że sceniczną choreografię opanowali do perfekcji, co publiczność docenia za każdym razem. W ciągu 12 lat istnienia The Royal Moscow Ballet wystawił tę sztukę ponad 1500 razy.

d11isj5

Podziwiało ją na całym świecie kilkaset tysięcy osób. W naszym kraju publiczność widziała "Jezioro łabędzie” w interpretacji moskiewskiego baletu już po raz dwudziesty, a przed nami jeszcze cztery spektakle – mówi Janusz Stefański z agencji Prestige MJM, która ponownie jest organizatorem trasy baletowej The Royal Moscow Ballet.

Przedstawienia "Jezioro łabędzie” odbędzie się jeszcze w: Expo Ostróda – 8 listopada, Arenie Gdynia – 9 listopada, Wytwórni w Łodzi – 10 listopada – o godzinie 19:00 oraz 11 listopada w Sali Ziemi Congress Center Poznań o 16:00.

Drzwi będą otwarte 60 minut wcześniej. Bilety można kupić na bilety.imprezyprestige.com.

d11isj5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d11isj5

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj