Trwa ładowanie...

TYLKO W WP: Małgorzata Rozenek-Majdan: Mam wrażenie, że państwo nie działa dla ludzi!

Projekt ustawy liberalizującej prawo do aborcji został odrzucony, co oburzyło wiele kobiet, które miesiącami protestowały domagając się swoich praw. Stanowisko zajęła też Małgorzata Rozenek-Majdan. W rozmowie z WP gwiazda nie ukrywa swojego oburzenia.

TYLKO W WP: Małgorzata Rozenek-Majdan: Mam wrażenie, że państwo nie działa dla ludzi!Źródło: ONS.pl
d1uql2b
d1uql2b

W środę wieczorem sejm odrzucił Obywatelski projekt ustawy liberalizującej prawo do aborcji. 39 posłów PO i Nowoczesnej nie wzięło udziału w głosowaniu. Opozycja została skrytykowana za swoją postawę. Zdenerwowania zaistniałą sytuacją nie kryje Małgorzata Rozenek-Majdan. Opowiedziała o tym w rozmowie w WP.

- Najgorsze jest to, że bardzo ważny projekt "Ratujmy kobiety" został odrzucony przez zwykłe niedbalstwo. Zmarnowane zostało to, za czym setki tysięcy kobiet wyszło na ulicę, domagając się swoich praw. Przeraża mnie, że to jest nie do odwrócenia, tego głosowania nie można powtórzyć. To, że posłowie PO zostaną wyrzuceni z partii... Co to zmienia dla kobiet? Nie do końca zgadzam się ze wszystkim postulatami komitetu, ale wola tylu kobiet wymaga wysłuchania, a nie wyrzucenia projektu do kosza. Protestujący osiągnęli swój, zebrali wiele podpisów, ale zostali zlekceważeni. Nie wiem, jak teraz zmotywować kobiety do wyjścia na ulicę. Będzie ciężko. Mam wrażenie, że państwo nie działa dla ludzi. Dotyczy mnie to tak samo jak wszystkich innych kobiet - powiedziała nam Małgorzata Rozenek-Majdan.

Rząd ma też w planach likwidowanie programów wspierających i dofinansowujących in vitro. Małgosia dwójkę swoich dzieci ma właśnie dzięki metodzie in vitro. Co sądzi o obecnych poczynaniach?

d1uql2b

- Już jestem przyzwyczajona do tego, że wokół in vitro budzą się niezdrowe emocje, ale dajmy ludziom decydować o sobie. To jest nasz wspólny kompromis, na to co się umawialiśmy, nie narzucajmy innym swojego światopoglądu - dodała gwiazda.

Podzielacie zdanie Małgorzaty Rozenek-Majdan?

Zobacz też: Majdan w końcu wyjdzie z cienia Gosi? "To on błyszczy w "Iron Maidan"

d1uql2b
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1uql2b