Trwa ładowanie...
d1n7zo6

Typujemy imię dziecka Meghan i Harry'ego. Zagłosujcie w naszej sondzie

"Royal baby" księcia Harry'ego i księżnej Meghan jest już na świecie. Niebawem para książęca pokaże pierwsze zdjęcia synka. W mediach trwają spekulacje, jak dadzą mu na imię.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Książę Harry i księżna Meghan zostali rodzicami
Książę Harry i księżna Meghan zostali rodzicami (ONS.pl)
d1n7zo6

Radosna wiadomość o narodzinach pierwszego dziecka księcia i księżnej Sussex pojawiła się na oficjalnych kontach pary w mediach społecznościowych. Dumny tata zdążył także osobiście przekazać mediom informację o narodzinach syna.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami książęcej pary, pierwsze zdjęcia małego księcia zostaną przekazane opinii publicznej dwa dni po jego narodzinach. Później będzie można oczekiwać, że rodzice poinformują, jak zdecydowali się dać synowi na imię.

Przypomnijmy, że Harry, nie będąc bezpośrednim predendentem do objęcia tronu, w przeciwieństwie do brata, Williama, ma w tej kwestii dużo więcej swobody.

d1n7zo6

Zobacz także: Tak Brytyjczycy obstawiali imię dziecka Meghan i Harry'ego

Niemniej, przy nadawaniu dziecku imienia, obowiązuje królewska tradycja. Zgodnie z nią, dzieci w brytyjskiej rodzinie królewskiej otrzymują często potrójne imiona. Co więcej, wszystkie muszą zostać zaaprobowane przez królową.

Elżbieta II zdecyduje również, czy dziecko Harry'ego i Meghan będzie miało tytuł szlachecki. W 2012 r. ogłosiła, że potomków Williama i Kate można nazywać książętami i księżnymi, jednak nie przekłada się to automatycznie na przyszłe dzieci drugiego z synów Diany i Karola. Co więcej, Harry i Meghan wcale nie muszą przyjmować tytułu szlacheckiego dla swojego potomka.

d1n7zo6

Kwestia imienia "baby Sussex" będzie więc prawdopodobnie najszerzej komentowaną w mediach, nie tylko brytyjskich. Do tej pory bukmacherzy z Wysp zdążyli wytypować kilka mocnych propozycji.

Przewidywane to: Spencer (od panieńskiego nazwiska księżnej Diany), Charles (imię dziadka i drugie imię księcia Harry'ego), Edward (imię drugiego syna królowej Elżbiety), Albert (imię małżonka Królowej Victorii i trzecie imię księcia Harry’ego), Arthur (drugie imię księcia Williama i trzecie imię księcia Karola). W typowaniach przewijają się także takie imiona, jak Alexander czy James.

A wy jak sądzicie? Jakie imię otrzyma baby Sussex? Zagłosujcie w naszej sondzie!

d1n7zo6

Podziel się opinią

Share

d1n7zo6

d1n7zo6