Trwa ładowanie...

Ukraiński żołnierz zaśpiewał wojskową piosenkę. Po przeróbce jest hitem YouTube'a

Jakiś czas temu w sieci pojawiło się nagranie, na którym widać było żołnierza śpiewającego ukraińską pieśń wojskową. Muzyk z RPA postanowił zrobić remiks nagrania - dodał muzykę, chórki - i tak zmieniony występ opublikował na YouTube. Efekt? Hit ma już ponad milion odtworzeń. I zarabia pieniądze, które mają trafić do ukraińskiej armii.

Andrij Chływniuk nagrał wojskową piosenkę ku pokrzepieniu serc. Po przeróbce nagranie zarabia na ukraińską armięAndrij Chływniuk nagrał wojskową piosenkę ku pokrzepieniu serc. Po przeróbce nagranie zarabia na ukraińską armięŹródło: Instagram, fot: AKPA
d4c2a81

Oryginalne nagranie pochodzi z mediów społecznościowych Andrija Chływniuka. Ukraiński piosenkarz zrezygnował z zagranicznej trasy koncertowej swojego zespołu BoomBox, aby jako żołnierz bronić ojczyzny najechanej przez Rosjan. Cztery dni po ataku wojsk rosyjskich Siły Zbrojne Ukrainy opublikowały w sieci nagranie, na którym Andrij zaśpiewał, ku pokrzepieniu serc, popularny wojskowy utwór. Wideo szybko rozniosło się po świecie.

Przeróbki nagrania postanowił dokonać muzyk pochodzący z RPA - The Kiffness. Utwór wrzucił na swój profil na YouTube.

Napisał: "Andrij Chływniuk, lider czołowego ukraińskiego zespołu BoomBox, zrezygnował z trasy koncertowej po Stanach Zjednoczonych, by bronić swojego kraju. Był na tyle miły, że pozwolił mi zremiksować niedawny film, na którym śpiewa ukraińską pieśń ludową, 'й у лузі червона калина'. Mam szczerą nadzieję, że będziesz bezpieczny. Moje myśli są z narodem ukraińskim i mieszkańcami Rosji, którzy sprzeciwiają się tej bezsensownej wojnie toczonej przez prezydenta Putina".

d4c2a81

Dochód zebrany z wyświetleń nagrania zostanie przekazany na pomoc Ukrainie. Już po jednym dniu udało się uzyskać 7 tys. dolarów. Po trzech dniach piosenka została odtworzona ponad milion razy.

Tak brzmiało oryginalne nagranie:

A tu przerobiona wersja:

Ukrainian Folk Song 🇺🇦 ARMY REMIX | Andriy Khlyvnyuk x The Kiffness

Tu utwór w klasycznej wojskowej wersji:

Ой у лузі червона калина.wmv

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4c2a81
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d4c2a81