Trwa ładowanie...
muzyka
Kinga Michalska
20-08-2020 00:07

Varg Vikernes nienawidzi Polski? Mocne słowa muzyka

Sytuacja społeczno-polityczna w Polsce w ostatnim czasie jest dość głośną sprawą na całym świecie. W tym temacie chętnie zabierają głos gwiazdy różnego formatu. Tak mocno chyba jednak jeszcze nie było - Varg Vikernes nie przebierał w słowach.

Varg Vikernes nienawidzi Polski.Varg Vikernes nienawidzi Polski.
d3gcxpt
d3gcxpt

Varg Vikernes - przede wszystkim norweski muzyk, w drugiej kolejności postać niezwykle kontrowersyjna. W 1993 roku został skazany na 21 lat więzienia za za zabójstwo muzyka Mayhem, Euronymousa, a także za spalenie trzech kościołów na początku lat 90. Muzyk nie odsiedział całego wyroku - wyszedł z więzienia po 16 latach. Był członkiem zespołów Old Funeral, Mayhem i Burzum, choć aktualnie całą energię poświęca na przedstawianie w mediach społecznościowych swoich kontrowersyjnych poglądów.

Mimo kontrowersyjnej przeszłości oraz równie kontrowersyjnych poglądów Varg Vikernes ma oddane grono fanów na całym świecie, w tym również w Polsce. Jak się okazuje, nie stanowią oni przeszkody do tego, by Polskę... darzyć nienawiścią.

Baron jest zachwycony Michałem Szpakiem: "Dynamit, który się odpala nie wiadomo kiedy!"

Część osób może być zszokowanych tym, co przeczytało, ale niestety jest to prawda. Varg Vikernes nienawidzi Polski i Polaków. Znaleźliśmy się na jego liście obok Stanów Zjednoczonych, Arabii Saudyjskiej, Izraela, Turcji, czy też Iranu.

Varg Vikernes Twitter.com
Varg VikernesŹródło: Twitter.com

Varg Vikernes na swoich mediach społecznościowych zapytał swoich odbiorców o to, których krajów nienawidzą najbardziej. Sam również opublikował swoją listę. Na 10. miejscu znajduje się właśnie Polska.

Zaskoczeni fani muzyka spytali go, co na jego liście robi Polska. Varg Vikernes wytłumaczył, o co mu chodzi w sposób dość dobitny: "Chrześcijańsko-nacjonalistyczni zeloci, którzy obwiniają wszystkich za własną głupotę, a także winią Niemców za całe zło świata...". Była to kolejna z kontrowersyjnych wypowiedzi Norwega, z których zresztą słynie.

Uważacie, że Varg Vikernes miał prawo do takiej opinii, czy może jednak posunął się za daleko?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3gcxpt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3gcxpt