Trwa ładowanie...

Ważny apel Oliwii Bieniuk. Pokazała wstrząsające zdjęcie

Córka Ani Przybylskiej i Jarosława Bieniuka wykorzystuje swoją popularność, by uświadamiać followersów w bardzo ważnym temacie. Brawo!

Oliwia BieniukOliwia Bieniuk
d4cw8bd
d4cw8bd

Oliwia Bieniuk do polskiego show-biznesu weszła jako córka znanej i kochanej przez widzów aktorki Ani Przybylskiej, która zmarła przedwcześnie z powodu nowotworu. Chociaż tata dziewczyny Jarosław Bieniuk z pewnością wolałby, by ta stroniła od show-biznesu, to jednak pokusa była zbyt silna.

Dzisiaj dziewczynę, która otwarcie mówi, że chce zostać aktorką, śledzi na Instagramie niemal 200 tys. osób. Swojej popularności używa nie tylko do wdzięczenia się na zdjęciach czy reklamowania kolejnych marek. Na swoim InstaStory umieściła ważny apel, aby sprawdzać etykiety produktów i nie kupować tych, które w swoim składzie zawierają olej palmowy.

Dlaczego powinniśmy przestać kupować produkty z olejem palmowym?

Powierzchnia upraw olejowca gwinejskiego, z którego uzyskuje się olej, przekroczyła już 27 mln hektarów, niebawem będzie to obszar większy od Polski. Z powodu olbrzymiego i wciąż rosnącego popytu na olej masowo wycina się i wypala lasy deszczowe pod nowe plantacje. Szczególnie dotyczy to Indonezji, która jeszcze niedawno była niemal w całości pokryta dżunglą, a dziś jej lesistość wynosi niespełna 50 proc.

Na Borneo i Sumatrze dewastacja przyrody przyjęła już rozmiar katastrofalny. Bezpowrotnie znikają kolejne gatunki roślin i zwierząt. W ciągu ostatnich 15 lat o połowę zmalała populacja żyjących na Borneo orangutanów. Zagrożone wyginięciem są sumatrzańskie słonie, nosorożce czy tygrysy, a także nosacze, pantery sundajskie i tapiry malajskie.

d4cw8bd

Ekolodzy przekonują, że najlepszym rozwiązaniem jest certyfikacja upraw palmy oleistej, co umożliwi nadzór procesu produkcji oleju. Coraz więcej firm deklaruje stosowanie tylko wyrobów legitymujących się atestem, chociażby RSPO (z ang. The Roundtable on Sustainable Palm Oil), czyli Stowarzyszenia Na Rzecz Zrównoważonego Przetwórstwa Oleju Palmowego. Daje on gwarancje, że wyrób oleju nie wiąże się z dewastacją lasów pierwotnych i stosowaniem pestycydów, zaś pracownicy plantacji są traktowani zgodnie z międzynarodowymi standardami.

Oliwia opublikowała zdjęcie poparzonego orangutana, który nieomal zginął w pożarze lasu, który był jego domem. Dołączamy do apelu Oliwii!

Nieekologiczne uprawy palmy niosą śmierć zwierzętom zamieszkującym dżungle
Nieekologiczne uprawy palmy niosą śmierć zwierzętom zamieszkującym dżungle

Szkodliwy olej palmowy:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4cw8bd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4cw8bd

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj