Trwa ładowanie...

Weronika Rosati ekspertką na Kongresie Kobiet w sprawie przemocy domowej i samotnego macierzyństwa

Weronika Rosati kilka miesięcy temu wyznała, że była ofiarą przemocy domowej. Od tego czasu aktorka angażuje się w pomoc Polkom mierzących się z podobnym problemem. Właśnie ogłosiła, że poprowadzi na Kongresie Kobiet spotkanie dotyczącego przemocy w rodzinie i samotnego macierzyństwa.

Weronika Rosati ekspertką na Kongresie Kobiet w sprawie przemocy domowej i samotnego macierzyństwaŹródło: East News
deh4cl5
deh4cl5

Ostatni Dzień Kobiet był dla Weroniki Rosati dniem odwagi. Aktorka na łamach "Wysokich obcasów" opowiedziała o toksycznej relacji z byłym partnerem i ojcem jej córki, Elizabeth. Rosati posądziła lekarza Roberta Śmigielskiego o stosowanie przemocy fizycznej i psychicznej.

Filmowa Dżemma z "Pitbulla" złożyła pozwy o alimenty i zakaz zbliżania się do niej. Ponieważ jej córka urodziła się w USA, przez co zyskała amerykańskie obywatelstwo, aktorka walczy też w tamtejszym sądzie o pozbawienie Śmigielskiego praw rodzicielskich.

Weronika Rosati osobiste przeżycia pragnie przekuć w coś dobrego. Dlatego zamierza założyć fundację pomagającą kobietom, których dotknęła przemoc domowa. Ponadto aktorka zaangażowała się w działalność Stowarzyszenia Kongres Kobiet. Podczas zbliżającej się wrześniowej konferencji poprowadzi panel dyskusyjny poruszający temat przemocy domowej i samotnego macierzyństwa.

U boku Rosati wystąpią dziennikarki Karolina Korwin-Piotrowska oraz Eliza Michalik, a także fryzjerka Gabriela Lazarek, przeprowadzająca samodzielnie obywatelskie protesty na ulicach Cieszyna, za co została nominowana przez "Wysokie obcasy" do tytułu "Superbohaterki 2018".

Aktorka zaprasza do udziału w Kongresie Kobiet oraz finansowemu wsparciu tej idei.

deh4cl5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
deh4cl5