Trwa ładowanie...

Wiadomo już, co się stanie, gdy Elżbieta II umrze. Powstał konkretny plan działania

Królowa Elżbieta II jest uwielbiana przez wszystkich Brytyjczyków. Choć nikt nie wyobraża sobie, by miało jej zabraknąć, monarchia musi być przygotowana na każdą ewentualność.

Wiadomo już, co się stanie, gdy Elżbieta II umrze. Powstał konkretny plan działaniaŹródło: PAP/EPA, fot: Rose Braverman
d18uu0d
d18uu0d

Przez dziesiątki lat panowania, Elżbieta II stała się swoistym symbolem Wielkiej Brytanii. Jest też najdłużej panująca monarchinią w historii. Królowa cieszy się dobrym zdrowiem, jednak liczy sobie już 92-lata. Na wypadek jej śmierci powstał konkretny plan działania.

Na początku działania będą musieli podjąć brytyjscy parlamentarzyści. Oni posiadają szczegółowy plan opracowany na taką okoliczność. Zaczną go wdrażać, gdy z pałacu Buckingham zostanie przekazana smutna informacja. Wiadomo, że wówczas Wielka Brytania pogrąży się w żałobie na 10 dni.

Jedno z cięższych zadań czeka premiera. To właśnie on będzie zobowiązany do tego, by powiadomić za pośrednictwem mediów o śmierci królowej. Jego wystąpienie wyemituje telewizja BBC.

W czerwcu, gdy Elżbieta II mierzyła się z problemami zdrowotnymi, ministrowie po raz pierwszy zaznajomili się z działaniami, które będą musieli podjąć, gdy jej zabraknie.

Elżbieta II nie czuła się najlepiej podczas obchodów 200 rocznicy ustanowienia orderu św. Michała i św. Jerzego, na szczęście udało jej się wrócić do zdrowia. Miejmy nadzieję, że będzie żyć jeszcze sto lat!

d18uu0d
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d18uu0d