Trwa ładowanie...

Wielki koncert Preisner's Music nie dla spóźnialskich!

Jubileuszowy koncert Zbigniewa Preisnera z okazji 40-lecia pracy twórczej kompozytora odbędzie się już w najbliższą sobotę.

Wielki koncert Preisner's Music nie dla spóźnialskich!Źródło: Materiały prasowe
dylhttb
dylhttb

Wydarzenie potrwa około trzech godzin i lepiej się nie spóźnić! Osoby, które przyjdą po rozpoczęciu wieczoru, nie będą mogły wejść trakcie koncertu do hali TAURON Areny Kraków. Będzie to możliwe dopiero w przerwie.

Muzyka Zbigniewa Preisnera, znana i nagradzana na całym świecie, jest specyficzna. "Grają” w niej nie tylko dźwięki orkiestry, śpiewają wokaliści, ale wielką rolę odgrywa cisza i różne natężenie głośności. Aby słuchacze mieli komfort obcowania z wielką sztuką w najlepszych warunkach, organizator, na wyraźną prośbę jubilata, postanowił o niewpuszczaniu do hali osób, które spóźnią się na koncert.

Początek wydarzenia zaplanowano na godzinę 21:00 – tak, aby każdy zdążył dojechać na czas. Bramy otwarte będą już od godziny 19:30.

Przewiduje się, że koncert potrwa około trzech godzin. Po mniej więcej 80 minutach zaplanowano 20-minutową przerwę. W czasie trwania występu nie będzie możliwości przemieszczania się po hali.

dylhttb

- Musimy mieć świadomość, że każdy krok, puknięcie czy rozmowa – w momencie, gdy na scenie rozbrzmiewa cicha muzyka, albo gdy nic z niej nie dobiega – będą słyszalne. Takie sytuacje dekoncentrują nie tylko dyrygenta, ale także pozostałych muzyków i zwyczajnie przeszkadzają widzom. Proszę zatem o wyrozumiałość, a przede wszystkim o punktualność – mówi Janusz Stefański z agencji Prestige MJM, który organizuje koncert Preisner's Music z okazji 40-lecia pracy artystycznej kompozytora.

W czasie występu Zbigniew Preisner wystąpi w roli dyrygenta. Na kilkupoziomowej scenie zaprezentują się także: Lisa Gerrard, Teresa Salgueiro, Edyta Krzemień, muzycy-soliści:Zbigniew Paleta, Dominik Wania, Józef Skrzek, Marta Mogielnicka, Jerzy Główczewski, Jacek Ostaszewski i Piotr Sałajczyk.

Towarzyszyć im będą orkiestra Sinfonia Varsovia i Chór Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Zobaczymy także Wrocławski Teatr Pantomimy i gości specjalnych: aktora Jerzego Trelę i modelkę Anję Rubik.

Preisner's Music odbędzie się już w najbliższą sobotę, 5 października w TAURON Arenie Kraków. Bilety są jeszcze do nabycia poprzez stronę www.prestigemjm.com.

dylhttb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dylhttb