Trwa ładowanie...

Wielki sukces w walce z koronawirusem. Artyści pomogli zebrać 1 mln zł

Akcja #Hot16Challenge2 zapoczątkowana przez rapera Solara szturmem zdobyła YouTube. Kolejni artyści nagrywają swoje zwrotki i publikują w sieci, zachęcając do wpłacania pieniędzy na internetową zbiórkę. Cel wyznaczony na 1 mln zł został już osiągnięty, ale cały czas dochodzą kolejne wpłaty.

Wielki sukces w walce z koronawirusem. Artyści pomogli zebrać 1 mln złŹródło: Materiały prasowe
d3s1htu
d3s1htu

28 kwietnia znany raper Solar opublikował na YouTube filmik oznaczony #Hot16Challenge2. "Gorąca szesnastka" to szesnaście wersów zarapowanych w szczytnym celu i nominowanie kolejnych artystów do podjęcia wyzwania i zaprezentowanie efektu w ciągu 72 godz. W niespełna dwa tygodnie swoje zwrotki nagrali nie tylko raperzy typu Sokół, Pezet, Szpaku, Paluch czy Mata, ale także ludzie kompletnie niezwiązani z rapem. Na przykład Norbi, Dawid Podsiadło czy prof. Marcin Matczak, ojciec Maty.

Obejrzyj: Gwiazdy, które zmarły na koronawirusa

"Do udziału w zbiórce chciałbym zachęcić nie tylko nominowanych, ale i wszystkich słuchaczy. Możesz wpłacić pieniądze na zbiórkę którą stworzyłem, ale jeśli wolisz wesprzeć inaczej, żaden problem" – pisał na stronie siepomaga.pl inicjator zbiórki.

d3s1htu

"Pieniądze w całości zostaną przeznaczone na pomoc lekarzom i szpitalom w walce z koronawirusem" – zapewnił Solar.

Przypomnijmy, że pierwsza edycja #Hot16Challenge zawładnęła polskim YouTube'em w 2014 r. Był to rapowy odpowiednik Ice Bucket Challenge, choć niezwiązany z działalnością charytatywną. Tak jak i teraz, wszystko zaczęło się od Solara, który nominował kolejnych raperów do nagrania zwrotki w 72 godz.

d3s1htu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3s1htu