Trwa ładowanie...
d1o2j52

Wojciech Cejrowski: Społeczność LGBT zebrała petycję przeciwko występowi

Wojciech Cejrowski ma wystąpić w jednym z hoteli w stolicy Irlandii. Aby nie dopuścić do występu lokalne mniejszości seksualne wyraziły swój zdecydowany sprzeciw.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wojciech Cejrowski ma tyle samo zwolenników co krytyków
Wojciech Cejrowski ma tyle samo zwolenników co krytyków (PAP, Fot: Marcin Obara)
d1o2j52

Przeciwko pojawieniu się znanego podróżnika protestowała lokalna społeczność LGBT, która przygotowała petycję. Przeciwnicy słynnego podróżnika zebrali ponad dwieście podpisów, żeby występ odwołano. Podobno administracja hotelu nie miała wyjścia i odwołała show.

"Kariera Cejrowskiego opiera się na podżeganiu do nienawiści i przemocy wobec osób, które identyfikują się jako osoby LGBT oraz na komentarzach obrażających prawa kobiet i islam” - zawnioskowali przeciwnicy na platformie "change.org".

d1o2j52

Zobacz też: Amazonia w ogniu. Światowi przywódcy podejmują działania. Wojciech Cejrowski: Nie chce mi się wierzyć w te pożary

Dodano, że podróżnik podczas występów prezentuje treści o charakterze homofobicznym i mającym na celu bezpośrednie zachęcanie do wykluczenia i dyskryminacji członków mniejszości seksualnych.

Na oficjalnym fanpage'u Wojciecha Cejrowskiego pojawiła się jednak sprzeczna informacja:

d1o2j52

"Pan Cejrowski leci na występ do Dublina i Edynburga. Nic nam nie wiadomo o tym, żeby któryś występ miał się nie odbyć, poza tym, że co roku na Wyspach jacyś lewi frustraci bez własnego życia ogłaszają odwołanie występów WC - taka ich nowa świecka tradycja" - napisano na Facebooku, tłumacząc że podana informacja nie była niczym innym jak "fake newsem". Jak jest naprawdę? Okaże się już 6 września o godz. 20.00.

Zobacz też: Cejrowski w koszulce z Matką Boską. Ale on ma do tego prawo, bo wierzy

d1o2j52

Podziel się opinią

Share

d1o2j52

d1o2j52