Trwa ładowanie...

Wojciech Cejrowski: Społeczność LGBT zebrała petycję przeciwko występowi

Wojciech Cejrowski ma wystąpić w jednym z hoteli w stolicy Irlandii. Aby nie dopuścić do występu lokalne mniejszości seksualne wyraziły swój zdecydowany sprzeciw.

Share
Wojciech Cejrowski: Społeczność LGBT zebrała petycję przeciwko występowiŹródło: PAP, fot: Marcin Obara
d3rl31f

Przeciwko pojawieniu się znanego podróżnika protestowała lokalna społeczność LGBT, która przygotowała petycję. Przeciwnicy słynnego podróżnika zebrali ponad dwieście podpisów, żeby występ odwołano. Podobno administracja hotelu nie miała wyjścia i odwołała show.

"Kariera Cejrowskiego opiera się na podżeganiu do nienawiści i przemocy wobec osób, które identyfikują się jako osoby LGBT oraz na komentarzach obrażających prawa kobiet i islam” - zawnioskowali przeciwnicy na platformie "change.org".

d3rl31f

Dodano, że podróżnik podczas występów prezentuje treści o charakterze homofobicznym i mającym na celu bezpośrednie zachęcanie do wykluczenia i dyskryminacji członków mniejszości seksualnych.

Na oficjalnym fanpage'u Wojciecha Cejrowskiego pojawiła się jednak sprzeczna informacja:

d3rl31f

"Pan Cejrowski leci na występ do Dublina i Edynburga. Nic nam nie wiadomo o tym, żeby któryś występ miał się nie odbyć, poza tym, że co roku na Wyspach jacyś lewi frustraci bez własnego życia ogłaszają odwołanie występów WC - taka ich nowa świecka tradycja" - napisano na Facebooku, tłumacząc że podana informacja nie była niczym innym jak "fake newsem". Jak jest naprawdę? Okaże się już 6 września o godz. 20.00.

d3rl31f
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3rl31f
d3rl31f