Trwa ładowanie...

Woodstock 2016 – Kiedy? Kto zagra? Informacje dla festiwalowiczów

W dniach 14-16 lipca zagra najgłośniejszy polski festiwal muzyczny - Przystanek Woodstock. Będzie to już 22. edycja imprezy organizowanej przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Szacuje się, że w Kostrzynie nad Odrą może pojawić się nawet kilkaset tysięcy festiwalowiczów. Kto zagra na Woodstocku 2016? Jaki jest dokładny program imprezy? O czym powinny pamiętać osoby wybierające się na festiwal? Zobacz najważniejsze informacje dotyczące tegorocznego Przystanku Woodstock.

Woodstock 2016 – Kiedy? Kto zagra? Informacje dla festiwalowiczówŹródło: AKPA
d3w05s9
d3w05s9

Przystanek Woodstock to jeden z najpopularniejszych polskich festiwali muzycznych, który każdego roku przyciąga setki tysięcy uczestników. Dwudziesta druga odsłona imprezy organizowanej przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy odbędzie się w Kostrzynie nad Odrą. Miasto to już po raz trzynasty ugości przybyłych festiwalowiczów. Przystanek Woodstock swoją formą nawiązuje do słynnego amerykańskiego Festiwalu w Woodstock z roku 1969. Na scenach imprezy występują polscy i zagraniczni artyści, grający muzykę rockową, punk rockową, reggae, metalową, bluesową, a także folkową i elektroniczną. W tym roku wśród największych gwiazd Woodstocku znajdują się m.in. grupa Hey, Apocalyptica, Dilated Peoples i Tarja Turunen. Kto jeszcze zagra na Przystanku Woodstock 2016? O czym należy pamiętać, wybierając się na festiwal?

*Woodstock 2016 – kto zagra? *
W tym roku na Przystanku Woodstock pojawi się wiele polskich i zagranicznych gwiazd muzycznych. Na dużej scenie o mocne rockowe brzmienie zadbają m.in. Luxtorpeda, szwedzka grupa The Hives, zespół Hey, meksykańska formacja Molotov, Bring Me The Horizon oraz The Dead Daisies. Niekwestionowanym największym wydarzeniem festiwalu będzie koncert fińskiej grupy heavy metalowej Apocalyptica. Na Woodstock 2016 pojawią się oprócz tego blues-folkowa formacja Vintage Trouble oraz znana z występów w zespole Nightwish Tarja Turunen. Warto dodać, że organizatorzy przewidzieli również koncerty na tzw. Małej Scenie, gdzie pojawią się m.in. Enej, Łzy, Chemia, Tzn Xenna, Materia i Sexbomba.

Woodstock 2016 – program imprezy
Przystanek Woodstock rozpocznie się oficjalnie w czwartek 14 lipca o godzinie 15:00. Jako pierwsi zagrają na Dużej Scenie muzycy Luxtorpedy. W pierwszy dzień festiwalu wystąpią oprócz nich m.in. Marcelina, Vintage Trouble, Hey, The Hives oraz Molotov. Dzień później największymi wydarzeniami Woodstocku będą koncerty The Dead Daisies, Decapitated, Lacuny Coil, Apocalyptici oraz Grubsona & Sanepid Band. W ostatni dzień festiwalu organizatorzy przewidzieli występy m.in. Bring Me The Horizon, Tarji Turunen i Living Colour. Oficjalnie Przystanek Woodstock 2016 zakończy się 16 lipca o godzinie 2:30 występem uczestników warsztatów muzycznych z zespołem Kabanos. Tradycyjnie obok koncertów zorganizowana zostanie Akademia Sztuk Przepięknych. Innymi atrakcjami 22. Przystanku Woodstock będą występy w ramach cyklu Viva Kultura, które rozpoczną się w już w środę 13 lipca. W ramach tego wydarzenia zagrają m.in. Gaga- Zielone Żabki, The Analogs i Farben Lehre. Uczestnicy imprezy mogą także wziąć udział w koncertach zespołów z tzw. Dziką Kartą Lecha. Na Woodstocku pojawią się również młode polskie zespoły, które pomyślnie przeszły festiwalowe eliminacje. Szczegółowy program Przystanku Woodstock 2016 znajduje się oficjalnej stronie internetowej imprezy.

*Woodstock 2016 – informacje dla uczestników *
Udział w Przystanku Woodstock jest bezpłatny. Wstęp na koncerty oraz woodstockowe pole namiotowe nie wymaga uiszczania żadnych dodatkowych opłat. Istnieje jednak możliwość wykupienia sobie miejsca na płatnych polach – Toi Campie oraz Wiosce Motocyklowej. Aby zapewnić festiwalowiczom bezpieczeństwo, na teren imprezy nie będą wpuszczane osoby, posiadające niebezpieczne przedmioty, środki odurzające, butle gazowe, palniki, grille, kuchenki turystyczne, materiały pirotechniczne oraz broń palną. Organizatorzy imprezy nie zapewniają depozytu. W trakcie Przystanku Woodstock o bezpieczeństwo uczestników dbać będzie m.in. Pokojowy Patrol oraz ratownicy medyczni. Wszystkie informacje o niezbędnym wyposażeniu uczestnika oraz regulamin imprezy znajdują się na stronie internetowej organizatora.

d3w05s9

Przystanek Woodstock – jak dojechać?
Czym dojechać na Przystanek Woodstock? Do Kostrzyna nad Odrą prowadzą następujące trasy A4 i E40 z Wrocławia, E30 z Warszawy, E40, A4, E36 z Krakowa, E30 z Poznania i droga nr 22 z Gdańska. Oprócz tego możliwy jest dojazd drogą B112 z Niemiec. Festiwalowicze będą mogli dotrzeć na imprezę autobusami (bezpośrednie połączenia z Myśliborza, Słubic, Szczecina, Gorzowa Wielkopolskiego i Dębina), samolotem (najbliższe lotnisko znajduje się z Zielonej Górze) oraz pociągami.

W. Chentkiewicz

d3w05s9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3w05s9