Trwa ładowanie...

WOŚP 2020: Olga Tokarczuk oferuje swój noblowski medal. Aukcja osiągnęła rekordową kwotę!

WOŚP 2020 rozpoczął się na dobre! Z tej okazji do wygrania replikę medalu polskiej laureatki Nagrody Nobla w dziedzinie literatury za rok 2018, Olgi Tokarczuk.

Share
WOŚP 2020: Olga Tokarczuk oferuje swój noblowski medal. Aukcja osiągnęła rekordową kwotę!Źródło: Agencja Gazeta
d2fz44m

Już 12 stycznia Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra po raz 28. Z tej okazji wiele znanych osób wystawia na aukcje coraz ciekawsze dary. Jednych z nich jest replika noblowskiego medalu Olgi Tokarczuk. Jego aktualna cena wynosi aż 75 100 zł!

10 grudnia Olga Tokarczuk odebrała literacką Nagrodę Nobla z rąk Króla Szwecji. Na aukcję trafiła replika, która ma formę złotego medalu zaprojektowanego przez Erika Lindberga. Na jego awersie znajduje się profil fundatora nagrody - Alfreda Nobla wraz z datą jego urodzenia i śmierci, zapisanymi cyframi rzymskimi. Na rewersie można zobaczyć siedzącego pod wawrzynem młodego mężczyznę, który słucha i spisuje pieśń Muzy.

- Zaniemówiłem, gdy Olga wręczała nam ten medal. Jesteśmy nieprawdopodobnie szczęśliwi. Zapraszamy do licytacji, ale przede wszystkim zapraszam wszystkich, abyście sięgali po książki Olgi Tokarczuk, abyśmy mogli wszyscy razem cieszyć się poczuciem dumy, że mamy kolejną polską Noblistkę - mówi Jurek Owsiak.

Licytacja medalu Olgi Tokarczuk potrwa do 28 stycznia. Przedmiot do kupienia znajdziecie tutaj.

d2fz44m
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2fz44m
d2fz44m