Trwa ładowanie...

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019. Dominika Chorosińska: "Przed jesienią należy wziąć się do pracy"

Pierwsze sondażowe wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego wykazały, że największe poparcie obywateli otrzymało Prawo i Sprawiedliwość. W rozmowie z Wirtualną Polską Dominika Chorosińska nie kryje radości z takiego obrotu spraw. - PiS zwyciężyło dobrym programem i dobrym planem - usłyszeliśmy.

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019. Dominika Chorosińska: "Przed jesienią należy wziąć się do pracy"Źródło: East News, fot: East News
d4ez1ck
d4ez1ck

Znamy sondażowe wyniki wyborów do Europarlamentu 2019. Prawo i Sprawiedliwość wygrywa, zdobywając 42,4 proc. głosów. Na drugim miejscu uplasowała się Koalicja Europejska z wynikiem 39,2 proc. Próg wyborczy przekroczyły dwie partie: Wiosna (6,6 proc.) oraz Konfederacja (6,1 proc.). Wyniki wyborów Parlamentu Europejskiego wskazują na to, że pod progiem znalazło się ugrupowanie Kukiz'15 (4,1 proc.) oraz Lewica Razem (1,3 proc).

ZOBACZ TAKŻE: Orędzie prezydenta Andrzeja Dudy. "Każdy głos jest ważny"

Dominika Chorosińska w 2018 r. kandydowała w wyborach samorządowych z ramienia PiS-u. W okręgu nr 7 otrzymała 22 tys. 101 głosów, co wystarczyło, by zdobyła mandat radnej województwa mazowieckiego.

W tym roku Chorosińska startowała w wyborach do Parlamentu Europejskiego ze sloganem wyborczym "Rodzina sercem Europy".

d4ez1ck

Aktorka cieszy się z wygranej Prawa i Sprawiedliwości.

- Można powiedzieć, że to jest zwycięstwo. Ale jednak niezbyt duża różnica skłania mnie do tego, żeby być zachowawczą. Czekam na jutro na definitywne wyniki. Widać na pewno, że przed jesienią należy wziąć się do pracy. Różnica między PiS (42,4 proc. głosów) a Koalicją Europejską (39,2 proc. głosów) nie jest za bardzo zadowalająca - wyznała Dominika Chorosińska w rozmowie z Wirtualną Polską.

- Ale na razie cieszę się, że PiS zwyciężyło. To zasługa dobrego programu i konkretnego planu. Widać, że hasła "anty coś" nie działają. To trochę za mało - dodała.

Frekwencja w wyborach do Parlamentu Europejskiego 2019 była rekordowa i wyniosła 43 proc. Aktorka cieszy się z zaangażowania Polaków.

d4ez1ck

- Tegoroczna frekwencja dużo mówi. Wielu Polaków zauważyło, jak ważne to są wybory. Myślę, że rośnie świadomość ludzi, że te decyzje przełożą się na codzienność. Nic zatem dziwnego, że Polakom coraz bardziej zależy, żeby mieć wpływ na Parlament Europejski - skwitowała Dominika Chorosińska.

Zapytaliśmy radną PiS o radę dla opozycji.

- Moja rada jest następująca, należy skupić się na konstruktywnym programie, żeby dać wybór między jednym programem a drugim. Hasła uderzające w przeciwnika niedużo wnoszą, a dobrze byłoby wejść na wyższy poziom kultury politycznej - powiedziała Dominika Chorosińska w rozmowie z Wirtualną Polską.

d4ez1ck
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4ez1ck