Trwa ładowanie...

Wzruszające pożegnania Pawła Królikowskiego. Nekrologi od bliskich

W czwartek 27 lutego zmarł Paweł Królikowski. Aktor był niezwykle lubiany i ceniony przez swoich kolegów z branży. W weekendowym wydaniu "Gazety Wyborczej" pojawiły się nekrologi ku pamięci gwiazdora.

Wzruszające pożegnania Pawła Królikowskiego. Nekrologi od bliskichŹródło: East News, fot: Wojciech Strozyk/REPORTER
d2sq0gu
d2sq0gu

Paweł Królikowski zmarł w wieku 58 lat w szpitalu. Aktor w grudniu trafił do placówki i nie opuścił jej aż do dnia śmierci. Gwiazdor przebywał na oddziale neurochirurgii, gdzie nieustannie odwiedzali go bliscy. Niestety, 27 lutego Rafał Królikowski, brat aktora, potwierdził informację o śmierci.

Branża filmowa i cały show-biznes chętnie wspominali Pawła Królikowskiego w swoich krótkich wpisach. Aktor uchodził za niezwykle dobrego, zabawnego i lubianego człowieka. Nie dziwi więc fakt, że wielu osobom będzie go brakowało.

W sobotnim wydaniu "Gazety Wyborczej" pojawiły nekrologi upamiętniające Królikowskiego.

d2sq0gu

- Z ogromnym żalem żegnamy Pawła Królikowskiego, wybitnego Aktora i Kolegę z planów filmowych. Rodzinie i najbliższym składamy wyrazy współczucia i przekazujemy słowa wsparcia - napisał Tadeusz Lampka, scenarzyści i koledzy z planów serialu "M jak miłość", "W rytmie sercarytmie serca" i "Na dobre i na złe".

ZOBACZ: Paweł Królikowski: wzruszające wspomnienie na ramówce TVP

Nekrologi ku pamięci Pawła Królikowskiego

Pojawiło się też pożegnanie od osób związanych z produkcją "Ojciec Mateusz", a także od pracowników Teatru Roma.

- Z wielkim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pawła Królikowskiego, aktora filmowego, telewizyjnego i teatralnego, którego będziemy pamiętali również z występów w naszym teatrze, prezesa Związku Artystów Scen Polskich. Rodzinie zmarłego składamy wyrazy głębokiego współczucia - czytamy w gazecie.

d2sq0gu

W ostatnim czasie Paweł Królikowski pełnił funkcję prezesa Związku Artystów Scen Polskich. Wyrazy współczucia dla rodziny pojawiły się też od zarządu tej organizacji.

- Drogi Prezesie, Kochany Pawle, Kolego! Dziękujemy za Twoją pracę na rzecz stowarzyszenia, które było ci bliskie i które wraz z nami przeprowadzałeś przez trudny czas koniecznych zmian. (...) Odszedł człowiek pełen radości życia i poczucia humoru, otwarty na świat i ludzi, życzliwy, pogodny.

- Żegnaj Paweł! Niemoc, bezsilność, wściekłość i jakiś przeszywający ból gdzieś tam w środku, w sercu... I jeszcze poczucie niesprawiedliwości, bo przecież dlaczego, dlaczego tak się stało... Kochany odszedłeś, ale my zachowamy w pamięci te wszystkie chwile, które razem z tobą przeżyliśmy, bo tylko to nam pozostało. Żegnaj druhu, kolego, przyjacielu, artysto - napisali znajomi Królikowskiego.

W "Gazecie Wyborczej" opublikowano też słowa wsparcia dla Małgorzaty Ostrowskiej-Królikowskiej i Julii Królikowskiej od produkcji serialu "Klan".

d2sq0gu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2sq0gu