Trwa ładowanie...

Nazwali syna X Æ A-12. Musk tłumaczy, jak się to wymawia

A pamiętacie czasy, gdy imiona Xavier i Fabienne wydawały się najbardziej fantazyjne? Cóż, wszystkich przebili wyobraźnią Musk i Grimes, którzy nazwali swoje dziecko X Æ A-12. Teraz pół świata zastanawia się, jak to wymówić. Tata-milioner wyjaśnia.

Share
Nazwali syna X Æ A-12. Musk tłumaczy, jak się to wymawiaŹródło: Getty Images
d124dud

Związek Grimes i Elona Muska - piosenkarki i ekscentrycznego milionera - od początku wzbudzał emocje. Oboje są jak postaci z innej planety, o czym kilka razy zdążyliśmy się przekonać. To, że Grimes jest w ciąży, wyszło na jaw dopiero po kilku miesiącach, gdy brzuch był już bardzo zaokrąglony. Wtedy też artystka zaczęła publikować dziwne wpisy na temat bycia w ciąży.

Zobacz: Nietypowe imiona dzieci polskich gwiazd

Musk, który jest wyjątkowo aktywny na Twitterze, podzielił się informacją, że Grimes urodziła syna. Od razu jeden z fanów zapytał, jak dali mu na imię. X Æ A-12, zdradził szybko w komentarzu.

d124dud

Gdy wam o tym pisaliśmy, chyba wszyscy jeszcze myśleli, że Grimes i Musk nie do końca są poważni. Wydawało się, że to po prostu ironiczna odpowiedź na prywatne pytanie o imię syna. A jednak nie. Mały X Æ A-12 jest wpisany w dokumentach, które przygotowano w szpitalu.

Musk w rozmowie z Joe Roganem wyjaśnił, jak wymawia się imię syna.

Przyznał, że imię to głównie pomysł partnerki. "X" wymawia się po prostu jak literę. "Æ" jako "ash".

Część "A-12" to dodatek od dumnego taty. Wzięło się to od samolotu rozpoznawczego, który jest na wyposażeniu CIA, Lockheed A-12.

d124dud

12 to numer serii, a "A" oznacza "Archanioł" - tak oznacza się te samoloty w kodzie służb specjalnych.

Wychodzi na to, że najbliżej prawidłowej wymowy tego imienia będzie... "ksasz".

Rozmowę możecie zobaczyć poniżej. W dwóch pierwszych minutach Musk odnosi się właśnie do imienia.

Musk przyznaje, że uwielbia dzieci. Ma ich już w sumie sześcioro. Najmłodszy syn ma zdecydowanie najciekawsze imię.

d124dud

Teoretycznie mogą nazwać tak syna. W praktyce może to jednak nie zostać zaakceptowane przez urząd. Prawnik rodzinny, David Glass, w rozmowie z "People" potwierdził, że prawo stanu Kalifornia nie dopuszcza, by imiona zawierały liczby, emotki, symbole i znaki, z wyjątkiem apostrofów.

Jeśli Musk i Grimes złożą papiery, w których będzie widniało takie imię syna, najprawdopodobniej będą proszeni o zmianę.

A tu warto przypomnieć, że Grimes jeszcze przed porodem zaznaczyła, że jej dziecko samo wybierze sobie płeć. X Æ A-12 będzie miał barwne życie już na samym starcie.

d124dud
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d124dud
d124dud