Trwa ładowanie...
d14txl7
News

Żabson obezwładniony na koncercie. Wydał oświadczenie

Po ostatnim koncercie ochroniarze obezwładnili rapera Żabsona. Artysta chciał tylko zejść do swoich fanów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Żabson wydał oświadczenie nt. koncertu w Giżycku
Żabson wydał oświadczenie nt. koncertu w Giżycku (East News)
d14txl7

Ten koncert nie tak miał wyglądać. Do niecodziennego zdarzenia z udziałem Żabsona doszło w trakcie występu Chillwagonu. Formacja Borixona, którego wspierają Żabson, ReTo, Kizo, ZeTha i Qry, zagrała koncert drugiego dnia festiwalu w Giżycku.

Kłopoty zaczęły się wtedy, gdy Żabson zszedł ze sceny i próbował przeskoczyć barierkę szczelnie obstawioną przez mężczyzn w odblaskowych kamizelkach. Portal gizycko.info udostępnił nagranie, na którym widać, jak 25-letni raper został zaatakowany przez ochroniarzy.

Jeden z mężczyzn rzucił artystę na ziemię, a potem z pomocą kolegi ubezwłasnowolnił. W tym samym czasie kolega Żabsona stojący na scenie kopnął ochroniarza, a następnie skoczył w sam środek awantury.

Sytaucja trwała niecałą minutę, a ochroniarze ostatecznie puścili rapera. Organizatorzy koncertu wydali oświadczenie w tej sprawie.

d14txl7

ZOBACZ: Kamil Nożyński o metamorfozie swojego stylu. "Dres już tylko do sklepu"

- Jako organizatorzy festiwalu wyrażamy pełne poparcie dla zespołu Chillwagon oraz Żabsona. Protestujemy przeciw aktom przemocy ze strony osób mających za zadanie ochronę zarówno artystów jak i publiczności. W przypadku skierowania sprawy na drogę sądową, staniemy po stronie artystów.

Żabson również zabrał głos w tej sprawie.

d14txl7

- Każdy kto był, ten wie i nie muszę nic tłumaczyć, a tylko na waszej opinii mi zależy moi kochani słuchacze. W repertuarze mam wiele zabaw z tłumem - skakałem na ludzi ponad 150 razy i mimo, że wprowadziłem do polskiej rap gry kilka patentów, to nigdy nie stanowiły dla nikogo zagrożenia. (...) Boli mnie wczorajsza sytuacja, w której próbuję po raz kolejny dać z siebie 200 proc., zostałem potraktowany tak, jak widać na filmikach. Przykro mi, że w naszym kraju dalej zdarzają się takie rzeczy i ludzie, którzy reagują przemocą na coś, czego nie rozumieją - napisał.

Pełne oświadczenie przeczytacie poniżej.

  Instagram.com
(Instagram.com)
d14txl7

Podziel się opinią

Share
d14txl7
d14txl7