Trwa ładowanie...
dphpkbc

Nie miał kto poprowadzić audycji "Zapraszamy do Trójki". Konsekwencje zwolnień

Fala odejść z Trójki sprawiła, że kultowe audycje nie mają już prowadzących. Władzom trudno jest znaleźć zastępstwo za dziennikarzy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Zapraszamy do Trójki" bez prowadzącego
"Zapraszamy do Trójki" bez prowadzącego (ONS)
dphpkbc

W ciągu ostatnich kilku dni z Trójką pożegnali się najważniejsi dziennikarze. Wypowiedzenie złożyli m.in. Marek Niedźwiecki, Piotr Metz, Tomasz Rożek, czy Agnieszka Obszańska. W Polskim Radiu już brakuje redaktorów, a władze powoli zaczynają to odczuwać.

W czwartek nie wyemitowano popołudniowej audycji "Zapraszamy do Trójki". Powodem był brak prowadzącego.

- Z uwagi na brak prowadzącego Popołudnia oraz możliwego zastępstwa, poprosiłem dyrektora o wyznaczenie autora spoza Zd3 do realizacji audycji o charakterze muzycznym - napisał szef redakcji aktualności radiowej Trójki Łukasz Kurtz-Królikiewicz w mailu do swojego zespołu według informacji Pressa.

dphpkbc

ZOBACZ: Trójka straciła najlepszych dziennikarzy. Afera okazała się gwoździem do trumny

W czwartki popołudniowe "Zapraszamy do Trójki" prowadził przeważnie Patrycjusz Wyżga. Dziennikarz jest obecnie na zwolnieniu lekarskim. Gospodarzem audycji jest również Kuba Strzyczkowski.

"Zapraszamy do Trójki" powinno rozpocząć się po serwisie informacyjnym o godz. 15:00. Planowo audycja trwa do 19:00. Ostatnio zamiast tego puszczana była muzyka. Wyżga skomentował sytuację na swoim profilu na Twitterze.

dphpkbc

Ostatnie dni były bardzo burzliwe, jeśli chodzi o obsadę w Trójce. Po skandalu związanym z cenzurą w Polskim Radiu i usunięciu piosenki Kazika z Listy Przebojów Trójki, dziennikarze i artyści zaczęli się buntować. Wielu z nich nie chce już współpracować z Trójką.

dphpkbc

Podziel się opinią

Share
dphpkbc
dphpkbc