Trwa ładowanie...
d3lmubu

Kazik gościem RMF FM. Opowiedział o zamieszaniu wokół Trójki

Kazik, którego piosenka "Twój ból jest lepszy niż mój" wywołała aferę w radiowej Trójce, pojawił się w RMF FM. Opowiedział o zamieszaniu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kazik był gościem RMF FM
Kazik był gościem RMF FM (ONS)
d3lmubu

15 maja piosenka Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój" zajęła 1. miejsce na Liście Przebojów Trójki. Wokalista Kultu śpiewa w niej, że nie podoba mu się, iż Kaczyński postawił się ponad prawem i odwiedził cmentarz, gdy reszta Polaków nie miała takiej szansy. Na drugi dzień lista została unieważniona. Prowadzący audycję Marek Niedźwiecki pożegnał się z radiem, w którym pracował od wielu lat, a za nim wypowiedzenie złożyli kolejni dziennikarze.

Kazik był gościem RMF FM, gdzie rozmawiał z Robertem Mazurkiem.

Zobacz także: Trójka straciła najlepszych dziennikarzy. Afera okazała się gwoździem do trumny

Zapytany o to, dlaczego napisał piosenkę o Kaczyńskim, muzyk wytłumaczył: - Wszystkie teksty na nowej płycie są bardzo aktualne i napisane w ostatnich dwóch miesiącach. Nie mogło się tam nie znaleźć wydarzenie, które mnie bardzo zbulwersowało, czyli wizyta Kaczyńskiego na cmentarzu. Myślę, że niezależnie od opcji politycznej każdy odczuł gruby nietakt w tym zachowaniu. Musiałem o tym napisać piosenkę. To jest piosenka o równości wobec prawa.

d3lmubu

Choć Kazik podkreślał, że nie zajmuje się polityką, bo nie ma na nią czasu, zdradził, co mu się nie podoba w obecnej sytuacji w Polsce: - Mój stosunek do władzy zawsze jest bardziej negatywny niż pozytywny. Władza zawsze jest złem. Nie jest dobrze, żeby wszystkie ośrodki władzy znajdowały się w jednym ręku.

- Czy to jest deklaracja, że zagłosujesz na opozycję w wyborach prezydenckich? – dopytał Mazurek.

- Być może tak. Losowo zagłosuję, bo oni wszyscy się nie nadają – odpowiedział Kazik - Opozycja dąży do tego, aby w jakikolwiek sposób obalić prezydenta Dudę. Ja odczuwam dysonans, bo żaden z kandydatów opozycji mi się nie podoba. Ale nie chcę, by te wszystkie ośrodki władzy były w jednym ręku.

Mazurek zapytał Kazika, czy czuje, że jego wolność jest zagrożona. – Przestań. Ja się czuję nadal wolnym człowiekiem. Nie czuję się ofiarą czegokolwiek. Bardzo dziękuję za całe poparcie, jakie dostałem, ale szczerze mówiąc, nie potrzebuję go – odpowiedział muzyk.

d3lmubu

Podziel się opinią

Share
d3lmubu
d3lmubu