Trwa ładowanie...
d3nq63s

Zborowską poniosło. Napisała, co myśli o wyborcach PiS-u

Emocje po wyroku TK wciąż nie opadły. Przez Polskę maszerują dziesiątki tysięcy protestujących, a w sieci nadal wrze. Przykładem jest Instagram Zofii Zborowskiej, która napisała, co myśli o wyborcach PiS-u.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zofia Zborowska znów nie wytrzymała
Zofia Zborowska znów nie wytrzymała (ONS.pl)
d3nq63s

W sobotę minął 9. dzień od wyroku TK, który stwierdził, że dotychczasowe przesłanki dotyczące aborcji embriopatologocznej są niezgodne z Konstytucją RP. Tym samym ograniczając możliwość przerywania ciąży praktycznie do zera.

W całym kraju nie ustają protesty. W piątek przez Warszawę przetoczyło się wg danych Ratusza 150 tys. ludzi, którzy wyszli na ulice, skandując hasła wymierzone w rządy i Kościół.

W sieci nadal dominują treści związane z protestami i sytuacją, w jakiej nagle znalazły się Polki oraz ich rodziny. W mediach społecznościowych swoje niezadowolenie i gniew wyrażają też celebryci, sportowcy czy artyści.

d3nq63s

Strajk Kobiet w Warszawie. Zamieszki na rondzie Dmowskiego

Wśród nich jest Zofia Zborowska. Aktorka od razu określiła się ws. wyroku TK, nazywanego "wyrokiem na kobiety". Na jej Instagramie pojawił się ostatnio filmik, którym dała do zrozumienia, jakie "uczucia" żywi m.in. do Krystyny Pawłowicz, Andrzeja Dudy czy Jarosława Kaczyńskiego.

Z kolei w sobotę na jej profilu znalazł się cytat Wicemarszałka Senatu Michała Kamińskiego. Brzmi on następująco:

d3nq63s

"Nie słyszeliście płaczu chłopców i dziewcząt gwałconych na plebaniach, a słyszycie płacz zarodków".

Grafika została przez Zborowską opatrzona też wymownym opisem.

"Ja to tylko tutaj tak zostawię. Bez możliwości komentowania, żeby wkurzyć te wszystkie PiS-owskie oszołomy" – pisze aktorka, która opatrzyła swoją wypowiedź hashtagami #moralnośćza3grosze, #pieklokobiet, #wstyd, #hańba oraz #gnidy.

Post polubiło 17 tys. internautów, w tym aktorka Anna Korcz.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3nq63s

Podziel się opinią

Share
d3nq63s
d3nq63s