Trwa ładowanie...
d1gmdny

Zdradziła sekret Shakiry. To wcale nie są dobre geny

Perfekcyjne ciało i forma mimo 42 lat na karku. Tajemnica sukcesu Shakiry? Nazywa się Anna Kaiser.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
42 lata i takie ciało? Wiemy już, jak to możliwe
42 lata i takie ciało? Wiemy już, jak to możliwe (Getty Images)
d1gmdny

Intensywny tryb życia, wieczne podróże, dwójka dzieci i 42 lata, które stuknęły jej w lutym. Mimo tego wszystkiego Shakira wygląda, jakby miała z 20 lat mniej. Wszystko dzięki pewnej kobiecie. Nazywa się Anna Kaiser i jest trenerką personalną kolumbijskiej piosenkarki. W niedawnym wywiadzie dla Wmagazine.com Kaiser zdradziła kulisy planu treningowego, jaki przeprowadza ze swoją klientką i serdeczną przyjaciółką.

ZOBACZ TEŻ: Ciało kobiety a ciąża po 30. roku życia

Po pierwsze ćwiczą 5 dni w tygodniu. Po drugie wszystkie ćwiczenia skupiają się przede wszystkim na tętnie, co sprawia, że Shakira lepiej się koncentruje na zadaniach.

Do tego dochodzą cardio i ćwiczenia siłowe, które pomagają jej w przemierzaniu kilometrów, jakie pokonuje na scenie podczas koncertów. Kaiser zdradziła, że jej podopieczna uprawia też m.in. tenisa i pływa w nocy, co ponoć jest bardzo odprężające i pomaga lepiej się koncentrować.

d1gmdny

No i oczywiście dieta. Trenerka zdradziła jeden z jej składników:

- Zaczęliśmy wprowadzać zupy. Niektóre świetne zupy są sycące i ciepłe. Więc o godzinie czwartej, kiedy ludzie pragną kofeiny i ciasteczka, zupa jest naprawdę świetną opcją, ponieważ napełnia cię i działa jak pełnoprawny posiłek, więc może nasycić aż do kolacji, ale nie jest wyjątkowo kaloryczny.

Nie powinno być dla nikogo specjalnym odkryciem, że Shakira je często, ale za to małe porcje. Gwiazda celebruje posiłki, nie spieszy się i delektuje jedzeniem. To wszystko ma niebagatelny wpływ na przyswajanie pokarmu i dobre samopoczucie. A to przecież najważniejsze.

d1gmdny

Podziel się opinią

Share
d1gmdny
d1gmdny