ycipk-ujlrvm

Zenek Martyniuk będzie miał swój mural

Zenek Martyniuk dostanie mural poświęcony jego własnej osobie. Powstanie w Białymstoku — poinformował urząd marszałkowski woj. podlaskiego na konferencji prasowej. Malowanie rozpocznie się w poniedziałek 8 kwietnia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zenek Martyniuk będzie miał swój mural
Zenek Martyniuk będzie miał swój mural (East News)
ycipk-ujlrvm

Zenek Martyniuk będzie miał swój mural

Projekt muralu poświęconego Zenkowi Martyniukowi jest dofinansowany przez samorząd województwa podlaskiego kwotą 10 tys. zł. - Będzie to bardzo dobra promocja województwa podlaskiego, jego wielokulturowości, obyczajów. Zenon Martyniuk, jako mieszkaniec regionu, jest jego honorowym ambasadorem i jedną z wizytówek — powiedział Artur Rosicki, marszałek województwa podlaskiego. Dodał też, że region nie powinien wstydzić się muzyki disco polo. - To jest nasza kultura, kultura, do której powinniśmy się też odnosić, o której nie powinniśmy zapominać — mówił.

Inicjatorem takiej formy uhonorowania “króla disco polo” jest nieformalna grupa "Nienormalny Białystok", która walczyła o mural trzy lata.

ycipk-ujlrvm

Mural powstanie na szczytowej ścianie bloku przy ulicy gen. Józefa Hallera 25 na osiedlu Dziesięciny. Malowanie ma rozpocząć się w poniedziałek 8 kwietnia. Jeśli pogoda pozwoli, może być on ukończony już w piątek 12 kwietnia. Autorem projektu jest Rafał Roskowiński, twórca Gdańskiej Szkoły Muralu i wielu murali o tematyce historycznej w całej Polsce.

- Mural jest utrzymany w estetyce lat 90. XX w., "lekko pop-artowej", przedstawia Zenona Martyniuka z gitarą. Jest kolorowy - tło przypomina światła dyskoteki, w tle widać nuty piosenki "Przez twe oczy zielone", są słoneczniki" — opisał Roskowiński. Stwierdził też, że tę pracę traktuje jako wyzwanie i “odświeżenie”po dotychczasowej tematyce. - Martyniuk będzie ma muralu pokazany jako "król ludowy". Zależało mi na pokazaniu, że to osoba skromna, bezpośrednia, najnormalniejszy człowiek na świecie — dodał.

Sam Zenek Martyniuk nie krył na konferencji, że czuje się zaszczycony i wyróżniony, projekt muralu mu się spodobał. - Teraz będą mieli tutaj łatwiej i zrobią zdjęcie z fajną moją podobizną z gitarą — zażartował.

ycipk-ujlrvm
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-ujlrvm

ycipk-ujlrvm
ycipk-ujlrvm