Trwa ładowanie...
dr21ulv

Zenek Martyniuk będzie miał swój mural

Zenek Martyniuk dostanie mural poświęcony jego własnej osobie. Powstanie w Białymstoku — poinformował urząd marszałkowski woj. podlaskiego na konferencji prasowej. Malowanie rozpocznie się w poniedziałek 8 kwietnia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zenek Martyniuk będzie miał swój mural
Zenek Martyniuk będzie miał swój mural (East News)
dr21ulv

Zenek Martyniuk będzie miał swój mural

Projekt muralu poświęconego Zenkowi Martyniukowi jest dofinansowany przez samorząd województwa podlaskiego kwotą 10 tys. zł. - Będzie to bardzo dobra promocja województwa podlaskiego, jego wielokulturowości, obyczajów. Zenon Martyniuk, jako mieszkaniec regionu, jest jego honorowym ambasadorem i jedną z wizytówek — powiedział Artur Rosicki, marszałek województwa podlaskiego. Dodał też, że region nie powinien wstydzić się muzyki disco polo. - To jest nasza kultura, kultura, do której powinniśmy się też odnosić, o której nie powinniśmy zapominać — mówił.

Inicjatorem takiej formy uhonorowania “króla disco polo” jest nieformalna grupa "Nienormalny Białystok", która walczyła o mural trzy lata.

dr21ulv

Mural powstanie na szczytowej ścianie bloku przy ulicy gen. Józefa Hallera 25 na osiedlu Dziesięciny. Malowanie ma rozpocząć się w poniedziałek 8 kwietnia. Jeśli pogoda pozwoli, może być on ukończony już w piątek 12 kwietnia. Autorem projektu jest Rafał Roskowiński, twórca Gdańskiej Szkoły Muralu i wielu murali o tematyce historycznej w całej Polsce.

- Mural jest utrzymany w estetyce lat 90. XX w., "lekko pop-artowej", przedstawia Zenona Martyniuka z gitarą. Jest kolorowy - tło przypomina światła dyskoteki, w tle widać nuty piosenki "Przez twe oczy zielone", są słoneczniki" — opisał Roskowiński. Stwierdził też, że tę pracę traktuje jako wyzwanie i “odświeżenie”po dotychczasowej tematyce. - Martyniuk będzie ma muralu pokazany jako "król ludowy". Zależało mi na pokazaniu, że to osoba skromna, bezpośrednia, najnormalniejszy człowiek na świecie — dodał.

Sam Zenek Martyniuk nie krył na konferencji, że czuje się zaszczycony i wyróżniony, projekt muralu mu się spodobał. - Teraz będą mieli tutaj łatwiej i zrobią zdjęcie z fajną moją podobizną z gitarą — zażartował.

dr21ulv

Podziel się opinią

Share
dr21ulv
dr21ulv