Trwa ładowanie...

Zenek Martyniuk nie wystąpi w Ergo Arenie. Koncert został odwołany

Koncert Discotex w Ergo Arenie z udziałem gwiazd muzyki tanecznej się nie odbędzie. Organizatorzy podjęli decyzję zgodnie z zaleceniem premiera Mateusza Morawieckiego.

Zenek Martyniuk nie wystąpi w Ergo Arenie. Koncert został odwołanyŹródło: AKPA
dk3il1x

W związku z zagrożeniem epidemią koronawirusa, działając zgodnie z rekomendacjami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), premier Mateusz Morawiecki podjął decyzję o odwołaniu imprez masowych. Rekomendację odwołania imprez masowych wydał również m.in. wojewoda pomorski, Dariusz Drelich.

Organizatorzy w odpowiedzi odwołują wydarzenia w poszczególnych miastach. Jak informuje "Gazeta Wyborcza Trójmiasto", jedną z odwołanych imprez jest Discotex w Ergo Arenie, planowana na 14 marca. Podczas koncertu mieli wystąpić m.in. Zenek Martyniuk, zespół Boys, Bad Boys Blue i Fun Factory.

Zobacz wideo: Zenek Martyniuk zdradza nam szczegóły o biograficznym filmie

"Jest to odgórna decyzja administracyjna, do której musimy się dostosować. Koncert zostaje odwołany, ponieważ nie ma takiego terminu, który pasowałby wszystkim artystom", cytuje "Wyborcza" słowa jednego z organizatorów z firmy Solaris Music Management.

dk3il1x

Nie podano jeszcze natomiast informacji dotyczących m.in. koncertów Agnieszki Chylińskiej, i grupy Gregorian. Nieznany jest jeszcze ewentualny nowy termin imprezy w rytmie disco.

Zalecenia premiera poważnie traktują także organizatorzy klubowych koncertów. Na facebookowym profilu Agora Muzyka, promotora koncertów m.in. Lady Pank, LemON, Kasi Kowalskiej i Michele Morrone pojawiło się oświadczenie w tej sprawie.

"W związku z komunikatem premiera Mateusza Morawieckiego jesteśmy zmuszeni odwołać lub przenieść wszystkie organizowane przez nas koncerty o charakterze masowym. Nowe terminy podamy niebawem. Koncerty zespołu LemON, Lady Pank, Michele Morrone oraz Kasia Kowalska to koncerty nie mające prawnie statusu imprezy masowej. W tych przypadkach czekamy na ogłoszenia lokalnych władz oraz miejsc gdzie koncerty mają się odbyć. Będziemy Was informować na bieżąco, sytuacja jest dynamiczna. Mamy jednak nadzieję, że koncerty się odbędą", czytamy.

W dalszej części Agora Muzyka zapewnia, że uczestnicy wybierający się na poszczególne koncerty w przypadku odwołania wydarzenia mają prawo do zwrotu należności za bilety. W przypadku zmiany daty bilety zachowają ważność. Firma wstrzymuje się także z ogłaszaniem nowych i zaplanowanych koncertów.

dk3il1x
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dk3il1x