WP

Zmarł Vinnie Paul, współzałożyciel zespołu Pantera

Perkusista miał 54 lata. Do tej pory grał z zespołem Hellyeah, jednak przed laty brał udział w tworzeniu metalowej grupy Pantera.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dla fanów ciężkich brzmień był legendą
Dla fanów ciężkich brzmień był legendą (Facebook.com)
WP

Śmierć muzyka potwierdził przedstawiciel grupy Pantera. Nieznane są jednak żadne szczegóły.

"Vincent Paul Abbott aka Vinnie Paul zmarł" - czytamy w oświadczeniu na stronie zespołu na Facebooku. "Paul jest najbardziej znany ze swojej pracy jako perkusista w zespołach Pantera i Hellyeah. Dalsze szczegóły nie są znane. Rodzina prosi o poszanowanie ich prywatności w tym czasie".

Pantera powstała na początku lat 80. Vinnie Paul stworzył zespół razem z bratem. Początkowo sukcesów brakowało, ale to zmieniło się, gdy grupę zasilił drugi wokalista, Phil Anselmo. Zespół ma na swoim koncie spore osiągnięcia - cztery nominacje do nagrody Grammy, dziewięć albumów, które trafiły na listę Billboard 200. W 1994 roku Pantera nagrała album "Far Beyond Driven", który znalazł się na pierwszym miejscu zestawienia.

WP

Bracia Abbott założyli nie tylko Panterę, ale też zespół Damageplan. Podczas występu tej właśnie grupy 8 grudnia 2004 roku Dimebag Darrell, brat Paula, został zastrzelony na scenie. Vinnie nie zrezygnował jednak z grania. Od 2006 roku działał z grupą Hellyeah.

WP
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP