Trwa ładowanie...

Znów to zrobił. Keanu Reeves oddał swoją gażę na rzecz walki z białaczką

Keanu Reeves od lat uważany jest za "najfajniejszego faceta w Hollywood". Nie zmieniła go ani sława i pieniądze, ani ciężkie chwile, których doświadczał w prywatnym życiu. Jest serdeczny i skromny, choć trochę skryty. Ludzie zawsze mogą liczyć na jego pomoc.

Keanu Reeves na premierze nowego "Matriksa"Keanu Reeves na premierze nowego "Matriksa"Źródło: FORUM, fot: CARLOS OSORIO / Reuters / Forum
dnw9iy5
dnw9iy5

Gwiazdor "Matriksa" wiele razy udowodnił, że należy do osób wyjątkowo empatycznych i nie przypadkiem cieszy się w Hollywood wielką sympatią. Bardzo często pojawiały się informacje o jego akcjach charytatywnych czy też serdecznych gestach wobec fanów oraz zwykłych osób potrzebujących pomocy.

Wiele też wskazuje na to, że popularny aktor nie robi tych rzeczy na pokaz, że wypływają one z potrzeby serca. O tym, że prowadzi w sekrecie organizację charytatywną, która pomaga dzieciom chorym na białaczkę, media dowiedziały się wiele lat po jej założeniu.

"Matrix Zmartwychwstania" (2021) - zwiastun filmu.

Keanu Reeves zaczął angażować się w pomoc charytatywną jeszcze w latach 90. ubiegłego wieku. Miało to związek z chorobą jego siostry, która cierpiała na białaczkę. Media zwróciły uwagę, że Reeves sprzedał wówczas swój dom i zamieszkał z siostrą, aby móc się nią opiekować. Po latach dziennikarze dotarli do informacji, że aktor przeznaczył 70 proc. swojej pensji z pierwszego "Matriksa" (czyli około 25 mln dol.) na sfinansowanie badań nad białaczką.

dnw9iy5

Reeves opiekował się siostrą przez blisko 10 lat. Remisja choroby pozwoliła mu zająć się, ja to się potocznie mówi, własnym życiem. W 2019 r. na poważnie związał się z artystką i filantropką, 48-letnią Alexandrą Grant. Wygląda na to, że nowa partnerka jest osobą, która utwierdza popularnego aktorka w przekonaniu, że podąża przez życie właściwą drogą.

Jak podają zagraniczne media, Keanu Reeves na działalność charytatywną i walkę z białaczką przeznaczył też znaczą część swojej gaży z ostatniego filmu "Matrix Zmartwychwstania". Aktor nie chce zdradzić, jaka jest to kwota, ale nieoficjalne źródła zdradzają, że Reeves przekazał fundacji ponad 50 proc. swojego wynagrodzenia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dnw9iy5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dnw9iy5