Trwa ładowanie...

Zofia Czerwińska miała nietypową stypę. Pokazano odważne kadry z filmów

Przyjaciele i rodzina Zofii Czerwińskiej przygotowali dla niej poruszające pożegnanie. Na jej pogrzebie zaśpiewał Stachursky, była też różowa urna. Na stypie wspominano natomiast filmowe role. Nie zabrakło odważnych scen, w których aktorka była naga.

Share
Zofia Czerwińska miała nietypową stypę. Pokazano odważne kadry z filmów
Źródło: East News, Fot: East News
dk4mnxk

Zofia Czerwińska zmarła 13 marca 2019 r. w wieku 85 lat. Smutną wiadomość ogłosił jej przyjaciel, Mariusz Szczygieł. Na pogrzebie artystki w kościele Środowisk Twórczych na placu Teatralnym w Warszawie pojawiła się jej najbliższa rodzina oraz znajomi aktorzy. Podczas uroczystości pogrzebowych to Mariusz Szczygieł zadbał o każdy najmniejszy szczegół ceremonii.

Żałobnicy zapamiętają nie tylko wzniosły pochówek, ale także stypę. Według niektórych była dość kontrowersyjna.

ZOBACZ TAKŻE: #dziendobryPolsko: Zofia Czerwińska i Olgierd Łukaszewicz o SPATiF-e

Nie zabrakło na niej m.in. Ewy Kasprzyk, Joanny Kurowskiej, Teresy Lipowskie czy Stanisława Tyma, z którym Czerwińska grała w kultowej scenie "Misia" Stanisława Barei.

dk4mnxk

Zdjęcia z uroczystości zobaczycie w linku poniżej:

Mariusz Szczygieł relacjonując na Instagramie przebieg stypy, przyznał, że słynna scena, gdy Irusia całowała oczka Misia-Rysia, była wyświetlana na ekranie, gdy wspominano artystkę.

Zofia Czerwińska odeszła 6 dni przed swoimi 86. urodzinami. Uchodziła za królową epizodów, a widzowie pokochali ją za kultowe role w "Misiu" czy "40-latku".

dk4mnxk

Podziel się opinią

Share
dk4mnxk
dk4mnxk