Trwa ładowanie...
d4ss0rh

Żona Borysa Szyca o depresji. Justyna Nagłowska dodała osobisty wpis

Justyna Nagłowska, żona Borysa Szyca, opublikowała długi wpis dotyczący depresji. Nie wszyscy wiedzą, że kobieta sama miała doświadczenia z tą chorobą.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Borys Szyc i Justyna Nagłowska - on walczył z alkoholizmem, ona z depresją
Borys Szyc i Justyna Nagłowska - on walczył z alkoholizmem, ona z depresją (ONS.pl)
d4ss0rh

Partnerka Borysa Szyca jest w zaawansowanej ciąży. 23 lutego postanowiła napomknąć o swoich zmaganiach z depresją. Nie bez powodu wybrała właśnie tę datę. To wtedy przypada Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. Justyna Nagłowska dodała długi wpis, w którym nie brakuje odniesień do jej życia osobistego. "Opowiem jeszcze o moich doświadczeniach z depresją, ale dopiero, kiedy ja i mój synek będziemy już razem, a moja gospodarka hormonalna się ustabilizuje. Na czas trwania ciąży wycofałam się z poruszania tego tematu publicznie, dla naszego dobra, bo to zawsze generuje spore emocje" - napisała.

Nagłowska dodała, że nie chce, by ten ważny dzień przeszedł bez echa.

"Świadomość tego, co mi szkodzi, co powoduje, że wracam na tory choroby, to część mojego życia w zdrowiu. Zdobyłam ją podczas pracy z psychologiem, do czego i Was bardzo namawiam" - czytamy.

d4ss0rh

Borys Szyc się żeni

39-latka namawia do rozmów z psychologami lub psychiatrami, które jej samej pomogły przetrwać trudne chwile.

"Jeśli czujecie, że jesteście pochłaniani przez czarną dziurę, a Wasza głowa nie współpracuje z ciałem, jeśli ogarnia Was nieuzasadniony lęk, kiedy nie potraficie zapanować nad emocjami (u niektórych zamiast lęku, pojawia się trudna do opanowania złość), nie zwlekajcie, idźcie do psychologa i psychiatry. To żaden wstyd, czy oznaka Waszej słabości, to choroba, która może dopaść KAŻDEGO z nas".

d4ss0rh

Depresja nie wybiera. Szacuje się, że w Polsce z tą chorobą zmaga się aż 1,5 mln osób. Na świecie cierpi na nią 350 mln ludzi. Co roku diagnozuje się coraz więcej przypadków depresji.

"Nieważne, czy masz trudną sytuację życiową, czy twoje życie przypomina bajkę. I trzeba się leczyć, nauczyć się reagować na jej symptomy, aby zapobiegać nawrotom. Jestem tego przykładem. Z moich ostatnich dwóch epizodów depresyjnych udało mi się wyjść bez leków. Przy pomocy psychoterapii, mojej świadomości, otwarcia się na chorobę i wsparciu bliskich. Bądźcie uważni na ludzi chorych, jeśli macie kogoś, kto choruje w Waszym otoczeniu, zasięgnijcie języka u psychologa, jak możecie pomóc. Czytajcie. Pojawia się coraz więcej publikacji na ten temat. Jeśli chcecie przeczytać o moich doświadczeniach z depresją, zapraszam na bloga www.naglowska.pl. Tam, jakiś czas temu, opisałam jak JA to czuję. Może komuś pomoże. Poszukajcie wpisów 'Pamiętam, gdzie byłam', 'Depresja i co dalej... ?', 'Nawroty, zwroty i powroty. Bo depresja lubi się powtarzać'".

"Pamiętajcie, nie jesteście sami. Jest nas więcej i razem możemy zdrowieć" - zakończyła swój wywód Nagłowska.

d4ss0rh

Nagłowska i Szyc są razem od ponad 6 lat. 1 stycznia 2019 r. zaręczyli się, a pod koniec roku wzięli ślub. Teraz czekają na swoje pierwsze wspólne dziecko, jednocześnie wychowując córkę Szyca z poprzedniego związku oraz dwie córki Nagłowskiej.

Aktor ostatnio wywołał niemałe poruszenie, publikując w sieci swoje wyznania dotyczące alkoholizmu. Z chorobą zmagał się przez kilka lat, ale od niemal 6 żyje w trzeźwości.

Zagłosuj na najlepszy polski film!

Zobacz także: Ewelina Lisowska w bikini. Piosenkarka pokazała odważne zdjęcia

d4ss0rh

Podziel się opinią

Share
d4ss0rh
d4ss0rh