ycipk-22krrc

Związek Krzysztofa Kalczyńskiego z Haliną Rowicką. Nie spodziewali się trzeciego dziecka

Krzysztof Kalczyński i Halina Rowicka tworzyli udany związek przez 46 lat. Para miała dwójkę dorosłych dzieci, nie spodziewali się nadejścia kolejnego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Związek Krzysztofa Kalczyńskiego z Haliną Rowicką. Nie spodziewali się trzeciego dziecka
Związek Krzysztofa Kalczyńskiego z Haliną Rowicką. Nie spodziewali się trzeciego dziecka (ONS.pl)
ycipk-22krrc

Związek Krzysztofa Kalczyńskiego z Haliną Rowicką

Krzysztof Kalczyński wraz z Haliną Rowicką stanowili wzorowe małżeństwo. Byli ze sobą aż 46 lat.

Poznali się jeszcze na obozie studenckim w Olsztynku. Ona była po pierwszym roku warszawskiej szkoły teatralnej. On pracował jako instruktor. Spodobali się sobie nawzajem od pierwszego wejrzenia. Kalczyński miał jednak powodzenie u innych koleżanek, Rowicka również nie narzekała na brak adoratorów. Po powrocie do Warszawy mężczyzna robił wszystko, by się do niej zbliżyć.

ycipk-22krrc

Starał się wpadać do szkoły teatralnej, aż finalnie zorganizował spotkanie towarzyskie, na którym chciał ją bliżej poznać. Gdy Halina pojawiła się na imprezie, zaprosił ją do tańca i prawie natychmiast się oświadczył. Dwa tygodnie później byli już zaręczeni, a ślub wzięli po jej dyplomie, w 1973 roku. Od tamtego czasu byli razem aż do ostatnich dni.

ZOBACZ TAKŻE: Kalczyńska: "Dziennikarstwo nie jest wytłumaczeniem, by móc przełamywać pewne tabu"

Wszystkiego w życiu dorabiali się powoli, ponieważ priorytetem w ich życiu były dzieci. Najpierw urodziła im się Anna, a następnie Filip. Po odchowaniu dwojga dorosłych dzieci niespodziewanie pojawiła się trzecia córka, Marysia.

ycipk-22krrc

− Z planowania mam niedostateczny. Dzieci dorastały, wydawało się, że wszystko mamy poukładane i nagle niespodzianka w postaci silnej i energicznej osóbki, której na imię Marysia. Nie planowaliśmy trójki potomstwa. Późne macierzyństwo było dla mnie niezwykłym doświadczeniem − mówi Halina.

Najstarsza córka Anna ukończyła lingwistykę stosowaną na UW i dziennikarstwo na uniwersytecie w Bostonie. Po studiach odbyła staż w prestiżowej instytucji − w Komisji Europejskiej w Brukseli w dziale prasy i komunikacji. Obecnie jest dziennikarką w stacji TVN.

Syn Filip postanowił pójść w ślady rodziców, ale gdy nie został przyjęty do szkoły teatralnej, zdecydował się na studia marketingowe. Dziś, podobnie jak siostra, jest dziennikarzem TVN

Z kolei najmłodsza córka Maria studiowała prawo i ekonomię na uniwersytecie w Barcelonie, kształciła się także w Tuluzie i Kopenhadze. Uczy się aż pięciu języków i jeździ konno.

ycipk-22krrc

Krzysztof Kalczyński nie żyje

Krzysztof Kalczyński zmarł 10 września w wieku 82 lat. Popularność zdobył w takich produkcjach telewizyjnych jak "Klan", "Plebania" czy "Na Wspólnej". Zagrał też w serialach "Stawka większa niż życie" oraz "Blisko, coraz bliże"j. Po raz ostatni pojawił się na ekranie w spektaklu telewizyjnym "Wojna - Moja miłość" w 2017 r.

Krzysztof Kalczyński ukończył studia na wydziale reżyserii muzycznej w PWSM w Warszawie. Jest także absolwentem krakowskiej Szkoły Teatralnej. Karierę zaczął jako muzyk w Teatrze Narodowym. Później grał także w kilku teatrach m.in. Teatrze Wybrzeże w Gdańsku, Teatrze Narodowym czy Teatrze Nowym w Warszawie.

W mediach społecznościowych poruszający wpis poświęciła mu jego córka, Anna Kalczyńska.

ycipk-22krrc
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-22krrc

ycipk-22krrc
ycipk-22krrc