Trwa ładowanie...
d2u2e86

Życie Piotra Kraśko to materiał na film. Dzieciństwo bez ojca, głośny romans i zamiłowanie do adrenaliny

Piotr Kraśko to człowiek o wielu twarzach. Wzorowy ojciec i mąż oraz nieustraszony korespondent, który jeździ w miejsca zapalne, to tylko dwie oficjalne persony. Reszta jest mniej oczywista i może dlatego tak bardzo intrygująca.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Piotr Kraśko uchodzi za wzór cnót. Na swoim koncie ma jednak kilka wybryków
Piotr Kraśko uchodzi za wzór cnót. Na swoim koncie ma jednak kilka wybryków (East News, Fot: eastnews)
d2u2e86

W życiorysie Piotra Kraśki można znaleźć prawdziwe bogactwo doświadczeń. Zarówno zawodowych (pracował miedzy innymi w TVP, TVN, TVN24 i Tok FM), jak i tych spoza sfery kariery. Ma na swoim koncie takie "smaczki", jak głośny romans z gwiazdą pop, przywiązanie do luksusu czy trudności z wybaczaniem.

Dzieciństwo bez ojca

Ale zacznijmy od początku. Piotr Kraśko urodził się 11 lipca 1971 r. w Warszawie jako syn dziennikarza, Tadeusza Kraśki i producentki filmowej, Barbary Pietkiewicz. Jego siostrą przyrodnią jest Monika Zamachowska. Słodkie dzieciństwo przyszłego gwiazdora zostało jednak przerwane, gdy miał siedem lat. To wtedy ojciec postanowił opuścić rodzinę i związać się z inną kobietą.

d2u2e86

Tadeusz najwyraźniej nie miał potrzeby pracowania nad tą relacją. Czy dlatego, że wyniósł podobny wzorzec z własnego domu? Jego ojciec, Wincenty Kraśko - również dziennikarz - opuścił go, gdy ten miał kilka lat.

- Poznałem swojego ojca, choć już było za późno na męską czułość. Mój ojciec, ja i mój syn. Trzej panowie K.: Wincenty, Tadeusz i Piotr. Jesteśmy w końcu tak daleko od siebie i przecież tak niepojęcie blisko - wyznał Tadeusz w jednym z wywiadów.

Tadeusz związał się na jakiś czas z Niną Terentiew. Im także nie wyszło i po raz kolejny stanął na ślubnym kobiercu z Ewą Sochacką - dziennikarką, scenarzystką i reżyserką filmów dokumentalnych. Doczekał się z nią drugiego dziecka, córki Ewy. Dziś przyrodnie rodzeństwo utrzymuje ze sobą kontakt.

   Materiały prasowe
(Materiały prasowe)

Niestety, szczęśliwego finału zabrakło w przypadku konfliktu z ojcem. Choć okazji do pojednania było wiele, to żadna z nich nie zakończyła się sukcesem.

d2u2e86

- Rodzice się rozwiedli, gdy miałem 7 lat. Wychowywałem się z mamą i babcią. To one miały na mnie wpływ. Brakowało mi ojca. Mamie czy babci nie opowie się o rzeczach, o jakich rozmawia się z ojcem - wyznał ze smutkiem w jednym z wywiadów.

Zobacz też: Nie żyje ojciec Piotra Kraśko. Konfliktu taty z synem nikt nie mógł naprawić

23 lutego 2019 r. najbliższa rodzina Tadeusza poinformowała, że dziennikarz odszedł w wieku 78 lat. Do pojednania nigdy nie doszło.

Miłosne wzloty i upadki

Piotr również ma na swoim koncie jedno nieudane małżeństwo. W 2000 r. ożenił się z Dominiką Czwartosz. Wcześniej jednak romansował z jedną z największych gwiazd polskiej sceny muzycznej - Edytą Górniak.

d2u2e86

Piosenkarka i Piotr Kraśko poznali się w gmachu Telewizji Polskiej. Ich związek rozwijał się w bardzo szybkim tempie i już zaledwie po kilku tygodniach znajomości zdecydowali się wspólnie zamieszkać. Związek nie trwał jednak długo. Do tej pory byli partnerzy utrzymują ze sobą dobre relacje i zgodnie milczą, co do powodów rozstania.

   East News
(East News)

Dominika Czwartosz było jego żoną przez cztery lata. I choć nic nie zwiastowało końca, to rzeczy szybko się zmieniły, gdy zapoznała go ze swoją koleżanką, Karoliną Fernestein. Ta piękna blondynka miała zaszczepić mu miłość do jeździectwa. I faktycznie, tak się stało. Nikt jednak nie przypuszczał, że znajomość nauczyciel-uczeń przerodzi się w coś o wiele głębszego.

Po czterech latach małżeństwa Piotr i Dominika postanowili się rozstać, a dziennikarz rozpoczął życie u boku Karoliny. 16 czerwca 2007 r. na świat przyszło ich pierwsze dziecko, Konstanty, a rok później para wzięła ślub. W 2009 r. urodził im się drugi syn, Aleksander.

   Materiały prasowe
(Materiały prasowe)

- Żadne inne wydarzenie nie zmienia nas tak jak chwila, gdy zostajemy rodzicami. Na początku niczego nie jest się pewnym - powiedział w wywiadzie dla "Gali".

d2u2e86

Żeby jednak nie było, że ich życie to sielanka. Zanim na świecie pojawiło się ich trzecie dziecko, w mediach plotkowano, że para przeżywa kryzys. Piotr Kraśko był widywany z Małgorzatą Rozenek, co jeszcze bardziej rozniecało plotki. Rok później, w 2016 r. Piotr i Karolina powitali na świecie córkę, Laurę. Od tamtej pory uchodzą za wzorowe małżeństwo i obydwoje świetnie się uzupełniają.

Zobacz też: Piotr Kraśko zmieni córce imię. "Nikt tak do niej nie mówi"

Lubi luksus i... dreszczyk emocji

Karolina zajmuje się swoją szkołą jeździecką, a Piotr od kilku lat występuje u boki Kingi Rusin, prowadząc program śniadaniowy "Dzień dobry TVN". Nadal zajmuje się też serwisami informacyjnymi i prowadzi "Fakty z zagranicy". Nie porzucił jednak swoich zamiłowań do dreszczyku emocji. Jakiś czas temu brał udział w nagraniu kontrowersyjnego programu "Wracajcie skąd przyszliście".

d2u2e86

W programie dziennikarz w towarzystwie sześciu śmiałków wyruszył szlakiem, który pokonują uchodźcy z Afryki i Bliskiego Wschodu, chcąc dostać się do Europy. Wszyscy podróżowali bez pieniędzy, paszportu i telefonu. Przemieszczali się pontonem i żyli pod gołym niebem. Czy Karolina nie była zaniepokojona?

- Moja żona wiedziała za kogo wychodzi. Jest do tego przyzwyczajona. Martwiliśmy się natomiast, co w głowach będą mieli uczestnicy programu. Wyrwaliśmy ich z ładnych domów i zabraliśmy w strefę wojny - powiedział Piotr dla Telewizji WP.

   Materiały prasowe
(Materiały prasowe)

Życie bez pieniędzy i zdobyczy cywilizacji pewnie było dla niego sporym wyzwaniem. Kraśko inwestuje w nieruchomości i nie skąpi sobie drogich zabawek, w tym drogich samochodów, których cena wprawia w osłupienie. Piotr szczególnie pokochał markę Mustang, która na dobre zagościła w jego garażu.

11 lipca 2019 r. obchodził 48. urodziny. I choć nie przekroczył jeszcze magicznego "półwiecza", to zgromadzonymi doświadczeniami mógłby obdzielić niejedną osobę. Czym jeszcze zaskoczy nas w najbliższej przyszłości człowiek o wielu twarzach?

d2u2e86

Podziel się opinią

Share
d2u2e86
d2u2e86