Trwa ładowanie...
d1wwr5c

Zygmunt Chajzer wywalczył większe mieszkanie dla 4 sierot. Wszystko dzięki Filipowi Chajzerowi

Filip Chajzer ostatnio zdradził, że jego ojciec opiekuje się 4 sierotami. Zygmunt walczy o ich lepszy byt, apelując o dogodne warunki mieszkaniowe dla rodziny. Udało się! Teraz dzieci wraz z babcią mają szansę na lepsze życie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zygmunt Chajzer zdobył się na niesamowity gest.
Zygmunt Chajzer zdobył się na niesamowity gest. (ONS.pl)
d1wwr5c

Zygmunt Chajzer od niedawna stawia pierwsze kroki w mediach społecznościowych. Dziennikarz założył konto na Instagramie, na którym już udało mu się zgromadzić dosyć liczną grupę obserwujących. Chajzer może brać korepetycje od swojego syna, który jest prawdziwym mistrzem w tej dziedzinie.

To właśnie on poinformował nas o niezwykle ważnej inicjatywie charytatywnej Zygmunta Chajzera. Okazuje się, że 65-latek od roku opiekuje się 4 sierotami, które straciły rodziców w wypadku samochodowym. Dzieci mieszkają razem z babcią na 16m2. Kobieta wystąpiła z prośbą o wymianę mieszkania komunalnego na większe, jednak nie wiadomo kiedy to nastąpi.

Na szczęście po nagłośnieniu sprawy przez Filipa Chajzera na odzew ze strony urzędników z warszawskiej dzielnicy Żoliborz nie trzeba było długo czekać. Prowadzący "Dzień Dobry TVN" umieścił post na swoim instagramowym profilu, w którym napisał, że dzieci wraz z babcią mają bardzo duże szanse na zamieszkanie w godnym lokum.

d1wwr5c

"LUDZI DOBREJ WOLI JEST WIĘCEJ... Żoliborz macie fantastyczną wiceburmistrz, z którą przeprowadziłem długą i niezwykle merytoryczną rozmowę. Pani Agata Marciniak-Różak opowiedziała mi dziś o gigantycznym wysiłku, jaki urzędnicy włożą w pomoc dzieciakom, o których pisałem wczoraj. Wszystko musi odbyć się zgodnie z procedurami i przy poszanowaniu prawa oraz godności innych oczekujących na mieszkania w dzielnicy, a tych jest bardzo mało. Ok. 30 rocznie do przyznania. Niemniej jednak jest bardzo duża szansa, że już w lutym czwórka dzieci wraz z babcią zamieszkają w godnym lokalu" – pisze Chajzer.

Dziennikarz wspomina również, że uruchomiono zbiórkę pieniędzy, która ma pomóc w urządzeniu nowego mieszkania. Już udało się zebrać ponad 60 tys. zł.

Filip gratuluje tacie słowami: "No i ojciec... ROBISZ KAWAŁ WSPANIAŁEJ ROBOTY. Teoretycznie nikt miał o tym nie usłyszeć, ale wierz mi. Tak będzie lepiej".

Fani również chwalą Chajzerów za niesamowity i bezinteresowny gest: "Brawo! Dobro wraca", "Jaki Ojciec taki Syn. Brawo za takie piękne inicjatywy! Podziwiam, szanuję!"

d1wwr5c

Podziel się opinią

Share

d1wwr5c

d1wwr5c