Trwa ładowanie...

Aleksandra Popławska w emocjonującym wpisie o depresji. Jej ojciec popełnił samobójstwo

23 luty zapisał się w kalendarzu jako Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. Temat jest szczególnie bliski Aleksandrze Popławskiej, której ojciec targnął się na swoje życie.

Aleksandra Popławska w emocjonującym wpisie o depresji. Jej ojciec popełnił samobójstwoŹródło: ONS.pl
dz2frlp

23 lutego przypada Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. W Polsce z tą chorobą zmaga się co najmniej półtora miliona osób, duża część z nich przyjmuje leki antydepresyjne. Najczęstszymi objawami są: długotrwałe obniżenie nastroju, utrata odczuwania przyjemności, brak energii do działania, a także zaburzenia snu i lęki. Z danych Komendy Głównej Policji wynika, że w Polsce prawie 2 razy więcej osób popełniło samobójstwo z powodu depresji niż zginęło w wypadkach drogowych.

ZOBACZ TAKŻE: Julia Wróblewska opowiada o terapii: "Ta choroba jest jak wirus"

Na temat depresji coraz częściej wypowiadają się znane gwiazdy, wiele z nich bowiem borykała się z tym problemem. Sporą empatią wykazała się również Aleksandra Popławska. Aktorka ujawniła za pośrednictwem Instagrama, że jej ojciec był jedną z ofiar tej choroby cywilizacyjnej.

dz2frlp

"23 lutego - Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. Dziś wspominam moich bliskich którzy przegrali walkę z tą chorobą w tym mojego tatę. Wszystkim którzy zmagają się z depresją zwaną tez rakiem duszy oraz ich bliskim, z całego serca życzę, żeby wygrali te walkę.Czujesz przygnębienie i długotrwały smutek? Nie chce ci się żyć? Myślisz o śmierci? Kłopot sprawiają ci najprostsze czynności? Sięgnij po pomoc, bo najprawdopodobniej cierpisz na depresje, tak nie musi być, z tego można się wyleczyć. W 2020 r. depresja będzie drugim najpoważniejszym problemem zdrowotnym świata, zaraz po chorobach układu krążenia" - zdradza Popławska.

Popławska ujawnia również informacje, gdzie należy szukać pomocy.

"Depresja jest jedną z najgroźniejszych chorób cywilizacyjnych dzisiejszego świata i nie można jej lekceważyć. Najbardziej niepokojący jest ponad 3-krotny wzrost prób samobójczych z roku na rok, wśród dzieci w wieku 7-12 lat i ponad 50-procentowy wzrost w grupie 13-18 lat. Jeśli wśród waszych znajomych, rodziny zauważycie objawy wskazujące na początki choroby, lub jeśli macie jakiekolwiek wątpliwości dotyczące stanu psychicznego bliskich - DZWOŃCIE POD TEN NUMER: ‼️ Antydepresyjny Telefon Forum Przeciw Depresji numer 22 594 91 00. Czynny w środy i czwartki od 17:00 do 19:00. Przy telefonie dyżuruje lekarz specjalista (psychiatra), a udzielane porady są bezpłatne. Podczas rozmowy nie trzeba podawać żadnych danych osobowych.‼️wszystkiego o tej chorobie dowiecie się na stronie www.forumprzeciwdepresji.pl" - dodaje.

dz2frlp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dz2frlp