Trwa ładowanie...
d38ldng

Andrea Bocelli oddał hołd Adamowiczowi. Publiczność była wzruszona

26 stycznia, prawie dwa tygodnie po śmierci Pawła Adamowicza, w Ergo Arenie w Gdańsku wystąpił znakomity tenor. Bilety sprzedały się wyjątkowo szybko, a hala była pełna wielbicieli talentu Andrei. Bocelli, wiedząc o tragedii do jakiej niedawno doszło, wykonał wzruszający gest.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Piękny gest Andrei Bocelliego
Piękny gest Andrei Bocelliego (Getty Images)
d38ldng

Gdy występ mistrza zbliżał się ku końcowi, tenor powiedział: - Ten utwór, piękną modlitwę, chcę zadedykować wyjątkowej osobie. Po czym zaczął przejmująco śpiewać pieśń "Ave Maria pietas Vuletica". Na telebimie w tle pojawiły się zdjęcia Pawła Adamowicza i tekst "Panie prezydencie, nigdy o Panu nie zapomnimy".

Publiczność wstała z miejsc, nagradzając gest Włocha brawami. Bocelli nie musiał modyfikować planu koncertu, a jednak zdecydował się na to, by w Gdańsku uczcić pamięć Adamowicza. Fani tenora na pewno mu tego nie zapomną.

Andrea miał okazję osobiście poznać zamordowanego prezydenta. Panowie spotkali się w 2016 roku, gdy po koncercie Adamowicz i jego żona zostali zaproszeni do garderoby Bocelliego. Wypowiedź prezydenta dotyczącą wydarzenia sprzed trzech lat, znajdziecie poniżej.

d38ldng

d38ldng

Podziel się opinią

Share
d38ldng
d38ldng