Trwa ładowanie...
d1za5gx

Anna Dymna nie zgadza się z decyzją Owsiaka. Wydała oświadczenie

Aktorka apeluje do wszystkich osób posiadających autorytet, by nakłaniały Jurka Owsiaka do dalszego kierowania WOŚP. "Nie dziwie się, że pękło mu serce" - wyznaje Dymna.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Anna Dymna
Anna Dymna (East News)
d1za5gx

Tragiczny atak na prezydenta Gdańska odbił się szerokim echem w mediach na całym świecie. Wszyscy Polacy bacznie śledzili walkę Adamowicza o życie. Niestety mimo wysiłku lekarzy polityka nie udało się uratować. Niedługo po smutnej wieści o śmierci prezydenta głos zabrał Jurek Owsiak. Powiedział, że w obliczu hejtu, z którym nieustannie się mierzy, a który zintensyfikował się w ostatnich 3 latach, zrzeka się funkcji prezesa WOŚP. Wiele gwiazd w mediach społecznościowych apeluje do Owsiaka. Swoje zdanie wyraziła też Anna Dymna. Aktorka wydała specjalne oświadczenie.

"Współczuję rodzinie i bliskim Pana Prezydenta Pawła Adamowicza. Ta tragedia stała się także ciosem w uczucia milionów Polaków. Śmiertelne uderzenie nożem zostało zadane w chwili wspólnej radości, którą razem wysyłaliśmy do nieba, wierząc, że nasz świat jest dobry i po tym dniu stanie się jeszcze lepszy" - napisała gwiazda.

d1za5gx

Dymna wyznała, że nigdy nie czytała negatywnych komentarzy na temat WOŚP. Widziała tylko dobro, które od lat niosła fundacja Owsiaka.

"Jurek Owsiak pokazywał nam – od 27 lat – jak uruchamiać w sobie i innych dobro. Jest w tym mistrzem. Gram z Orkiestrą od początku. Nigdy nie czytam komentarzy na ten temat. Widzę uratowane przez Orkiestrę dzieci, które teraz są już dorosłymi ludźmi. (...) Ta tragedia, ta krwawa ofiara nie może być użyta jako pożywka do następnych walk. Ataki na Jurka Owsiaka są w tym dramatycznym momencie bardzo okrutne oraz szkodliwe. Nie dziwię się, że Jurkowi po prostu pękło serce. Nie powinniśmy jednak pozwolić, by przestał kierować Orkiestrą. Jurek jest nam wszystkim bardzo potrzebny" - wyznała.

d1za5gx

Gwiazda wyznała też, co w jej opinii powinny zrobić teraz ludzie kultury i polityki. Zaapelowała też do władz Kościoła.

"Jeżeli zależy nam na tym, żeby zakończyły się te wszystkie walki polsko-polskie, by zatrzymać falę nienawiści, jeżeli naprawdę chcemy się dogadać, to ważni ludzie w kraju, wszelkie autorytety, ludzie nauki, kultury, media, władze państwowe, samorządowe, politycy wszystkich opcji, Kościół powinni poprosić Jurka Owsiaka, by nadal kierował Orkiestrą. Jest teraz moment, by choć na tej płaszczyźnie się połączyć. To jest przestrzeń rzeczywistego, czystego dobra."

d1za5gx

Podziel się opinią

Share
d1za5gx
d1za5gx