Trwa ładowanie...

Apel o odwołanie Zofii Klepackiej z kadry narodowej. Konsekwencja homofobicznych zachowań

O potyczkach słownych Zofii Klepackiej i Kingi Rusin pod jednym z okręgów wyborczych słyszeli już chyba wszyscy. Dziennikarka powiedziała mistrzyni świata w twarz, że nie godzi się na szerzenie homofobii. Teraz powstał apel o odwołanie Klepackiej z kadry narodowej. Nikogo nie powinno to dziwić.

Apel o odwołanie Zofii Klepackiej z kadry narodowej. Konsekwencja homofobicznych zachowańŹródło: newspix.pl
d2biopf

W dzień wyborów do Parlamentu Europejskiego Zofia Klepacka opublikowała w sieci nagranie, na którym konfrontuje się z Kingą Rusin pod jednym z lokali wyborczych w Warszawie. Według jej relacji, gwiazda TVN miała krzyczeć do niej z drugiego końca ulicy: "Wstyd!". Taka reakcja dziennikarki miała być odpowiedzią na homofobiczne wypowiedzi windsurferki. Niestety, nie zobaczymy tego na nagraniu.

ZOBACZ TAKŻE: Kajra rozczulająco o synu: Jest jak Sławomir, budzi się i śpiewa

- Chciałam pani powiedzieć, że to jest wstyd. Straszny wstyd, chciała, żeby mnie pani usłyszała. Czego się pani Zofia powinna wstydzić? Tego, że obraża ludzi. Uwielbiałam panią jako sportowca, trzymam kciuki za wszystkich sportowców. Jest pani wspaniałym sportowcem, ale... - nie mogła dokończyć gwiazda.

d2biopf

Zofia Klepacka wykrzykiwała swoje racje i nie pozwoliła dojść do głosu Kindze Rusin. W przeciwieństwie do dziennikarki, mistrzyni świata nie zachowała zimnej krwi i nie potrafiła prowadzić merytorycznego dialogu.

Zofia Klepacka zasłynęła ostatnio ze swoich homofobicznych wypowiedzi.

„Wygramy z LGBT”, "Mówię kategoryczne NIE dla promocji środowisk LGBT i będę bronić tradycyjnej Polski." Zofia Klepacka, homofobiczne komentarze

Sprawą zajał się dziennikarz serwisu natemat.pl, Damian Maliszewski. W swoim artykule zaapelował do Prezesa Polskiego Związku Żeglarstwa, Pana Tomasza Chamery.

d2biopf

- W imieniu swoim, a także w imieniu tysięcy Polaków, których godność od wielu miesięcy deptana jest przez Panią Zofię Klepacką, sportowczynię, reprezentantkę Polski, olimpijkę, członkinię PZŻ, zwracam się do Pana publicznie z apelem o odwołanie Pani Zofii Klepackiej z kadry narodowej PZŻ - napisał.

- Olimpijka, jako członkini tego związku, członkini kadry narodowej, używając agresywnego tonu, kontrowersyjnego języka, od dawna uderza w osoby homoseksualne, biseksualne i transpłciowe, których w sporcie nie brakuje.

- W żeglarstwie również. Uderza w sportowców heteroseksualnych posiadających dzieci. Tych sportowców, którzy chcieliby, aby ich dzieci wyrosły na ludzi mądrych, wrażliwych, szanujących wszelkie odmienności - dodał.

Apel w sprawie odwołania Zofii Klepackiej można wysyłać na adres mailowe:

  • Polskiego Związku Żeglarskiego: pyabiuro@pya.org.pl
  • Ministerstwa Sportu i Turystyki - Sport Wyczynowy: dsw@msit.gov.pl
  • Polskiego Komitetu Olimpijskiego: pkol@pkol.pl
d2biopf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2biopf