Trwa ładowanie...
Ariana Grande
Arek Durka
14-06-2017 12:51

Ariana Grande będzie związana już na stałe z Manchesterem. Została honorową obywatelką miasta

Po tym jak po koncercie Ariany Grande w Manchesterze doszło do ataku terrorystycznego, piosenkarka mocno zaangażowała się w pomoc ofiarom. Amerykańska gwiazda postanowiła zorganizować specjalny koncert "One Love Manchester", na którym wystąpiła plejada gwiazd. Władze miasta postanowiły docenić determinację artystki i już wkrótce przyznają jej tytuł honorowego obywatela Manchesteru.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Ariana Grande będzie związana już na stałe z Manchesterem. Została honorową obywatelką miastaŹródło: Youtube.com
d22hzgz

Po koncercie na stronie change.org powstała petycja, która zbiera podpisy pod wnioskiem nadania Arianie tytułu honorowego mieszkańca Manchesteru. "Tu chodziło o coś więcej niż koncert. Chodziło o zjednoczenie miasta i ludzi na nowo. W czasach podziału, nie tylko spowodowanego terroryzmem, ale i polityką, myślę, że wszystko co Ariana Grande zrobiła, było niesamowite” - brzmi fragment petycji.

Dodatkowo dzięki spontanicznemu widowisku Ariana Grande zebrała ponad 2 miliony funtów, które w całości zostały przeznaczone na pomoc ofiarom ataku.

W sprawę zaangażował się również sir Richard Leese, radny Manchesteru. - Wydaje się, że to odpowiednia chwila, aby odświeżyć sposób, w jaki uznajemy tych, którzy włożyli wkład w życie i sukcesy naszego miasta. Wszyscy mieliśmy powody, aby odczuwać dumę z Manchesteru i tego, w jaki sposób całe miasto zareagowało na straszne wydarzenia z 22 maja - z miłością i odwagą, a nie z nienawiścią i strachem - powiedział Leese w jednym z wywiadów.

d22hzgz

22 maja 2017 roku w Manchesterze doszło do ataku terrorystycznego, w którym zginęły 22 osoby, a 119 zostało rannych. Zamachowiec samobójca zdetonował bombę po koncercie Ariany Grande w mieszczącej 21 tys. osób hali widowiskowo-sportowej Manchester Arena.

ZOBACZ TEŻ: Muzyczna solidarność Ariany Grande

performs on stage during the One Love Manchester Benefit Concert at Old Trafford on June 4, 2017 in Manchester, England. Getty Images
performs on stage during the One Love Manchester Benefit Concert at Old Trafford on June 4, 2017 in Manchester, England. Źródło: Getty Images
Ariana Grande ONS.pl
Ariana Grande Źródło: ONS.pl
icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d22hzgz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d22hzgz