Trwa ładowanie...
d1bw35h

Beata Tyszkiewicz kończy 80 lat. "Moje urodziny to zawsze skromny dzień"

Beata Tyszkiewicz skończyła dzisiaj 80 lat. I choć dla wielu urodziny to czas podsumowań, to aktorka nie patrzy wstecz. Urodziny spędzi skromnie, a jedyne czego sobie życzy to zdrowie. W rozmowie z WP Gwiazdy, Beata Tyszkiewicz powiedziała kilka słów na temat swojego święta.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Beata Tyszkiewicz obchodzi 80. urodziny
Beata Tyszkiewicz obchodzi 80. urodziny (ONS.pl)
d1bw35h

Urodziła się 14 sierpnia 1938 roku i zaledwie 19 lat później zadebiutowała na wielkim ekranie. Wcieliła się wówczas w postać Klary w Zemście reżyserowanej przez Antoniego Bohdziewicza. I choć na plan filmowy trafiła przypadkiem, to jej późniejsze życie zawodowe wydaje się być nieco bardziej zaplanowane. W rozmowie z WP Gwiazdy, aktorka skromnie wyznała, że z okazji 80 urodzin życzy sobie tylko zdrowia.

Beata Tyszkiewicz: dama pije, pali i przeklina

Beata Tyszkiewicz jest kwintesencją klasy i szacunku do drugiego człowieka. W końcu to największa polska dama. Telefon jak zawsze odebrała z wielki spokojem i serdecznością, a na wieść o urodzinowych życzeniach od redakcji WP, nie kryła wzruszenia.

   East News

- Czego można mi życzyć? Myślę, że tego, czego każdy z nas potrzebuje i czego każdy by sobie życzył - zdrowia. O, wiem czego jeszcze można mi życzyć! Siedzę nad korektą książki dla dzieci, nie wiadomo, kiedy będzie premiera. Więc siedzę i morduję się nad korektą - może mi pan życzyć, żeby to sprawniej szło - odparła Tyszkiewicz bez zastanowienia.

d1bw35h

Oprócz aktorstwa, fotografii i pisania, Beata Tyszkiewicz od zawsze działała także na rzecz najmłodszych. Teraz pracuje nad książką, która skierowana będzie właśnie do dzieci. I choć o dacie premiery jeszcze nic nie wiadomo, to teraz dokończenie czwartej autorskiej książki jest głównym zajęciem 80-letniej aktorki.

Zapytaliśmy, czy w natłoku pracy zdąży z przygotowaniami do urodzin. Odpowiedź nieco zaskakuje. - Ja nie obchodzę urodzin. To jest zawsze bardzo skromny dzień. Nigdy w moim domu nie obchodziło się ani urodzin, ani imienin. Mama zawsze pamiętała i to było wszystko.

Kiedy Tyszkiewicz zrezygnowała z pracy w "Tańcu z Gwiazdami", jej wielbiciele mieli powody do niepokoju. Z jej zdrowiem nie było wtedy najlepiej. Aktorka trafiła wówczas do szpitala i musiała skupić się na swoim samopoczuciu. Zrezygnowała z części obowiązków zawodowych. Teraz Tyszkiewicz uspokaja i zapewnia, że w wieku 80 lat ciągle ma się nieźle.

d1bw35h

- Z moim zdrowiem wszystko jest w porządku - dziękuję. Proszę pozdrowić moich fanów, którzy się o mnie martwią. Dbam o siebie i staram się żyć jak najbardziej zdrowo potrafię. Trzymam się okej - wyznała wyraźnie zadowolona w rozmowie z WP Gwiazdy.

Choć sama nie przepada za urodzinowymi podsumowaniami, to trudno tego nie zrobić. Beata Tyszkiewicz to wielka dama, która na przestrzeni lat rozkochała w sobie miliony widzów. Jej charyzma, stanowczość i pogodne usposobienie okazały się przepustką do świata kultury, w którym niezmiennie od lat pozostaje żywą legendą.

Beata Tyszkiewicz jest jedną z niewielu aktorek w Polsce wyłącznie filmowych. W teatrze zagrała tylko raz, zaraz na początku swojej kariery i nie polubiła tego. - Jestem za leniwa, teatr zmusza do straszliwej pracy. Pomyśleć, że Daniel Olbrychski zagrał Hamleta 450 razy! Na samą myśl o tym chce mi się zemdleć - wyznała w rozmowie z "Rzeczpospolitą".

beata tyszkiewicz East News
beata tyszkiewicz

Tyszkiewicz zagrała w kilkudziesięciu filmach i wielu serialach. Od 2005 roku do 2017 roku była jurorką w programie "Taniec z gwiazdami". Była trzykrotnie zamężna m.in. z Andrzejem Wajdą. Ma dwie córki. Jej wkład do polskiej kinematografii został nagrodzony wieloma prestiżowymi odznaczeniami i nagrodami.

d1bw35h

Beacie Tyszkiewicz z okazji 80. urodzin życzymy zdrowia i samych pomyślności!

Beata Tyszkiewicz ONS.pl
Beata Tyszkiewicz
d1bw35h

Podziel się opinią

Share

d1bw35h

d1bw35h