Trwa ładowanie...
d2ir9rs

Beata Tyszkiewicz nie chce przeprowadzić się do córki

Aktorka zmaga się z problemami zdrowotnymi. Nie chce jednak obarczać swoich dzieci opieką nad nią.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Beata Tyszkiewicz ma wsparcie córek
Beata Tyszkiewicz ma wsparcie córek (East News)
d2ir9rs

Beata Tyszkiewicz ponad 2 lata temu przeszła rozległy zawał serca. Choć udało jej się odzyskać sprawność, postanowiła ograniczyć swoje obowiązki zawodowe. Zrezygnowała z jurorowania w "Tańcu z Gwiazdami".

Na szczęście 81-latka może liczyć na wsparcie rodziny. Jej starsza córka Karolina Wajda początkowo zatrudniła dla mamy gosposię. Aktorka jednak postanowiła ją zwolnić, bo czuła się nieswojo w swoim domu pod okiem obcej osoby.

Zobacz: Kim jest nowa jurorka "Tańca z Gwiazdami"? "Na Wyspach Jordan jest prawdziwą gwiazdą"

Opiekuńcza córka nie dała za wygraną i zaproponowała Beacie Tyszkiewicz przeprowadzkę do jej domu. Karolina Wajda mieszka w okazałym XVIII-wiecznym dworku w Głuchach pod Warszawą. Prowadzi tam Akademię Sztuki Jeździeckiej. To właśnie w tym miejscu aktorka spędziła lata małżeństwa z Andrzejem Wajdą.

d2ir9rs

Jednak Beata Tyszkiewicz na propozycję córki odpowiedziała stanowczym nie. Chętnie odwiedzi córkę, ale nie chce przeprowadzać się do niej na stałe. W końcu jak mówi przysłowie, starych drzew się nie przesadza. Mimo to, momentami aktorka narzeka na samotne życie w Warszawie.

- Moje życie jest teraz nudne i monotonne. Nic się w nim spektakularnego nie dzieje. Jestem starszą panią, która potrzebuje spokoju - powiedziała Beata Tyszkiewicz w rozmowie z tygodnikiem “Życie na gorąco”.

W pewnością łatwiej byłoby aktorce zaznać spokoju na wsi, gdzie królują cisza i czystsze powietrze, co może zachęcać do spacerów. Karolina Wajda uszanowała decyzję mamy i utrzymuje z nią codziennie kontakt telefoniczny. W razie potrzeby przyjeżdża na noc do jej warszawskiego mieszkania.

   ONS.pl
(ONS.pl)

Młodsza córka aktorki Wiktoria Padlewska na co dzień mieszka w Szwajcarii. Gdy latem odwiedza mamę ze swoim mężem i synami, Beata Tyszkiewicz jest zachwycona i wraca jej energia do życia.

d2ir9rs

- Wtedy Beata bardzo się mobilizuje. Jest szczęśliwa, kiedy może rozmawiać z nimi, opowiadać swoje historie, grać w gry i być babcią - zdradza przyjaciel rodziny.

Ponoć w głowie Wiktorii narodził się pomysł nakłonienia aktorki do przeprowadzki do Szwajcarii. Córka Tyszkiewicz wkrótce otworzy tam galerię sztuki, w której będzie prezentować swoje fotografie. Liczy na to, że mama jako wielka entuzjastka sztuki będzie chciała ją w tym wesprzeć, a przebywanie w gronie innych artystów poprawi jej samopoczucie.

Czy Beata Tyszkiewicz zdecyduje się na to rozwiązanie, czas pokaże.

d2ir9rs

Podziel się opinią

Share
d2ir9rs
d2ir9rs