Bohdan Gadomski nie żyje
Dziennikarz i publicysta zmarł w jednym z łódzkich szpitali.
O śmierci Bohdana Gadomskiego poinformowano na jego oficjalnym facebookowym koncie.
"Z wielkim smutkiem i żalem podajemy wiadomość że, po długotrwałej i ciężkiej chorobie zmarł wybitny redaktor Bohdan Gadomski. Wszelkie informację związane z terminem oraz miejscem pogrzebu będą podane w późniejszym terminie" - czytamy.
Trwa ładowanie wpisu: facebook
Potwierdzono nam tę smutną wiadomość w redakcji tygodnika "Angora". "Chorował od dawna, od kilku dni nie dawał znaku życia" - usłyszeliśmy.
Informację podał także serwis "Expressu Ilustrowanego", którego Gadomski był współpracownikiem.
Gdy zapytaliśmy o Bohdana Gadomskiego w łódzkiej prokuraturze, otrzymaliśmy oświadczenie:
- O zgonie 70-latka powiadomił szpital, zwracając się o zbadanie sprawy - informuje Krzysztof Kopania, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łodzi. - Mężczyzna do 6 marca przebywał w jednym z łódzkich szpitali, gdzie trafił w końcu lutego. Po wypisaniu ze szpitala udał się do domu zaprzyjaźnionych osób, które sprawowały nad nim opiekę. W dniu 8 marca rano wezwano tam pogotowie, w związku z utratą przytomności. Mężczyzna trafił do szpitala, Tam, 24 marca, zmarł, nie odzyskawszy przytomności. Ciało zabezpieczone zostało do dyspozycji prokuratury. Śledztwo trwa, jest jeszcze zbyt wcześnie by wyciągać wnioski. Na obecnym etapie z uwagi na dobro postępowania nie przekazujemy bliższych informacji.
Jednak zaprzyjaźnieni z Gadomskim łódzcy dziennikarze i artyści z niepokojem zauważają, że okoliczności jego śmierci nie są jasne. Od kilku dni nie mieli z nim żadnego kontaktu, a post na Facebooku umieścił jego znajomy, który rzekomo izolował dziennikarza od kontaktów z przyjaciółmi. Nieznany jest także los ukochanego pieska Gadomskiego - białego pudla Oskara, z którym dziennikarz nigdy się nie rozstawał.
Bohdan Gadomski interesował się muzyką klasyczną i estradową. Sam także nagrywał. Pisał dla "Angory" oraz "Expressu Ilustrowanego". Jest autorem licznych publikacji na temat życia i działalności Violetty Villas, Michaela Balla, Shirley Bassey i Ymy Sumac oraz wielu programów radiowych i telewizyjnych o gwiazdach piosenki z Polski i zagranicy.
W serwisie ExpressIlustorowany.pl czytamy: "Wielokrotnie występował jako recenzent muzyczny i gość programów na antenach TVP1, TVP2, Polsatu, TVN i Superstacji. Przez kilkanaście lat był redaktorem muzycznym trzech łódzkich stacji radiowych: Radio Łódź, Radio Classic i Radio Parada. Przez trzy lata prowadził nocne programy telewizyjne "Noc z telewizją Katowice", przez rok program telewizyjny "Poznajmy ich prywatnie" w TV TOYA. Nakręcono o nim programów telewizyjnych i film "Diamentowo - Złoty Redaktor" (2012), będący filmem dyplomowym Moniki Jeznach-Nowickiej, który prezentowany był na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Dokumentalnych we Wrocławiu w 2015. Był recenzentem muzycznym festiwali piosenki i gal telewizyjnych."