Trwa ładowanie...

Bonus RPK prawomocnie skazany na 5,5 roku więzienia. Sąd apelacyjny podtrzymał wyrok

Bonus RPK został prawomocnie skazany na 5,5 roku więzienia. Sąd apelacyjny podtrzymał decyzję sądu niższej instancji z zeszłego roku. Raper nie zgadza się z wyrokiem i zamierza walczyć o kasację.

Bonus RPK prawomocnie skazany na 5,5 roku więzienia. Sąd apelacyjny podtrzymał wyrokŹródło: Youtube.com
d2okgtl
d2okgtl

Bonus RPK skazany na 5,5 roku więzienia

Bonus RPK spędzi 5,5 roku w więzieniu za handel narkotykami. Sąd Okręgowy w Warszawie utrzymał wyrok pierwszej instancji, twierdząc, że przedstawione dowody są wystarczające. Raper zapewnia o swojej niewinności i zapowiedział złożenie wniosku o kasację do Sądu Najwyższego.

- Wyrok został utrzymany w mocy - 5,5 roku pozbawienia wolności. Uzasadniony tym, że świadkowie, którzy mnie obciążyli, są wiarygodni. Wszyscy, którzy zaprzeczali, jakobym miał się zajmować narkotykami, są niewiarygodni. Pytanie: Jak się bronić? Na ten moment przegrałem, ale jeszcze będę się odwoływał do Sądu Najwyższego trzeciej instancji o kasację. Także zobaczymy, czas pokaże. Nie ma co się poddawać, trzeba walczyć. Mam dla kogo walczyć, mam rodzinę. Nie pozwolę się zniszczyć - komentuje Bonus RPK.

Decyzje sądu skomentowali również przyjaciele rapera z branży muzycznej, m.in. Sokół i Ten Typ Mes. Już w zeszłym roku warszawskie środowisko hiphopowe wyraziło wsparcie dla Bonusa RPK organizując akcję pt. "MuremZaBonusem".

Kontrowersje dotyczące Bonusa RPK

Bonus RPK w 2015 o sprzedawanie narkotyków w 2008-2010 r. Miał on posiadać co najmniej 26 kg marihuany i ponad 400 g kokainy. Raper usłyszał wyrok w lipcu 2018. Według ustaleń prokuratury od połowy 2008 r. od października 2010 r. handel narkotykami miał być jego głównym źródłem utrzymania.

W trakcie mowy końcowej podczas procesu w pierwszej instancji prokurator prowadzący sprawę powołał się na twórczość artystyczną rapera. Zacytował numer "60-tka", w którym raper w niewybrednych słowach komentuje instytucję tzw. małego świadka koronnego. Według prokuratora miało to świadczyć o winie autora.

d2okgtl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2okgtl