Trwa ładowanie...

Brytyjska kurtuazja. Wiadomo, jak wyglądało powitanie amerykańskiej pierwszej pary

Wizyta Donalda Trumpa w Wielkiej Brytanii jest szczegółowo komentowana przez lokalne media. Tak bardzo, że tabloidy przyglądają się nawet ruchowi warg oficjeli podczas oficjalnych spotkań.

Brytyjska kurtuazja. Wiadomo, jak wyglądało powitanie amerykańskiej pierwszej paryŹródło: Getty Images
d1c90zo
d1c90zo

Tabloidy postanowiły szczegółowo przyjrzeć się każdemu aspektowi spotkania prezydenta USA z członkami rodziny królewskiej.

Jak przypomina brytyjska prasa, królowa tym razem nie zdecydowała się witać prezydenta Stanów Zjednoczonych tuż po wylądowaniu, a dopiero w pałacu Buckingham. Honory w jej imieniu czynili książę Karol i księżna Camilla. Obserwatorzy rodziny królewskiej mieli okazję zobaczyć, jak wyglądało to spotkanie.

"Mirror" i "Daily Express" sięgnęły nawet po pomoc eksperta czytającego z ruchu warg, by dowiedzieć się, o czym rozmawiali arystokraci z amerykańską pierwszą parą. Jak nietrudno się domyślić, były to głównie wymienione wzajemnie uprzejmości.

Getty Images
Źródło: Getty Images

Królowa miała powiedzieć do Melanii "miło znów cię widzieć". Księżna Camilla zaś zwróciła się do Trumpów mówiąc "miło was poznać". Książę Karol najwyraźniej znalazł wspólny język z prezydentem. Zapytał podobno bezpośrednio "Jak się masz, Donald?", a droga do pałacu upłynęła im na krótkiej rozmowie i żartach.

d1c90zo

"Mirror" przypomina, że gdy w 2016 r. rodzinę królewską odwiedzał Barack i Michelle Obamowie, królowa wraz z księciem Filipem osobiście witała ich już przy helikopterze, który wylądował tuż przed zamkiem Windsor. Trumpowie wysiadający z helikoptera nie dostąpili tego zaszczytu.

Tabloid podkreśla, że nie musi to wcale wynikać ze złej woli królowej. Elżbieta II przekazuje synowi coraz więcej obowiązków, w tym wszystkie reprezentacyjne. Nic więc dziwnego, że to on pierwszy przywitał parę prezydencką jako gospodarz.

d1c90zo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1c90zo