Trwa ładowanie...
d4n495r

Choroba pierwszej żony Englerta postępuje. Trafiła do ośrodka

Dziś kojarzony jest przede wszystkim jej były mąż. Ale początkowo to Barbara Sołtysik robiła zawrotną karierę. Dziś ma 78 lat i zmaga się z nieuleczaną chorobą.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W serialu "Dom" Barbara Sołtysik wcielała się w postać Teresy Bawolikowej
W serialu "Dom" Barbara Sołtysik wcielała się w postać Teresy Bawolikowej (Materiały prasowe)
d4n495r

Jan Englert jest obecnie jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich aktorów, a od 2003 r. piastuje funkcję dyrektora artystycznego Teatru Narodowego w Warszawie. Ale na początku swojej kariery wcale nie był taki popularny. Co innego jego żona Barbara Sołtysik, którą rozchwytywały zarówno teatr, kino, jak i telewizja. Widzowie pamiętają ją z takich produkcji, jak "Dom", "Życie rodzinne", a także "Tato" czy "Barwy szczęścia".

Kariera Sołtysik zwolniła, kiedy na świecie pojawiły się dzieci. Ale jak podkreśla aktorka, nigdy nie żałowała swojej decyzji.

- Tylko rodzina może dać kobiecie poczucie bezpieczeństwa. Nie może prawdziwie kochać ten, kto żąda, bo miłość to dawanie. To cierpliwość, tolerancja i dobroć bez oczekiwania czegokolwiek w zamian - mówiła w jednym z wywiadów.

d4n495r

Mama Heleny Englert o jej odejściu z "Barw Szczęścia": Przychodzą inne propozycje

Małżeństwo Englerta i Sołtysik rozpadło się w 1994 r. po 33 latach. Aktor wkrótce ożenił się ze swoją studentką Beatą Ścibakówną, z którą właśnie obchodził 25. rocznicę ślubu.

W wywiadach Barbara Sołtysik podkreślała, że nie żywi urazy do męża i "chce pamiętać tylko o dobrych rzeczach". Dawni małżonkowie utrzymują kontakt. A kiedy była żona zaczęła podupadać na zdrowiu, bez wahania zaczął się o nią troszczyć. Podobnie, jak ich trójka dzieci.

d4n495r

O problemach zdrowotnych Sołtysik mówi się od zeszłego roku. Aktorka zaczęła mieć problemy z pamięcią. Choroba postępuje, bo jak donosi teraz "Życie na gorąco", 78-letnia aktorka trafiła niedawno do specjalistycznego ośrodka, gdzie przebywa pod opieką wykwalifikowanego personelu.

Ostatni raz na dużym ekranie mogliśmy oglądać ją w filmie "Chaos" – debiucie reżyserskim Xawerego Żuławskiego z 2005 r. Potem aktorka pojawiła się w obsadzie "Barw szczęścia", gdzie występowała do 2015 r.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4n495r

Podziel się opinią

Share
d4n495r
d4n495r