Trwa ładowanie...

Chris Cornell: pośmiertna płyta już w listopadzie

Już 16 listopada na rynek trafi pośmiertny album Chrisa Cornella. Wokalista rok temu popełnił samobójstwo. Na płycie pt. „Chris Cornell” mają znaleźć się utwory z repertuaru jego zespołów: Soundgarden, Audioslave, Temple of the Dog oraz solowa twórczość.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Chris Cornell: pośmiertna płyta już w listopadzieŹródło: PAP
d1mye95
d1mye95

18 maja 2017 roku. Chris Cornell popełnił samobójstwo w pokoju hotelowym w stanie Detroit. Dosłownie dzień wcześniej zagrał w tym samym mieście koncert wraz ze swoimi zespołem Soundgarden.

Nagła śmierć artysty była ogromnym szokiem dla wszystkich. Według badań toksykologicznych w organizmie wokalisty wykryto mieszankę wielu substancji: nalokson, butalbital (lek psychotropowy), lorazepem (składnik Ativanu), pseudoeferdryne oraz barbiturany (pochodzące od leków nasennych i znieczulających).
Chris Cornell osierocił dwójkę dzieci z pierwszego małżeństwa z Vicky Cornell – córkę Toni oraz syna Christophera Nicolasa, a także córkę Lillian Jean z pierwszego małżeństwa z Susan Silver (ówczesna menedżerka zespołu Soundgarden).

Nad nową, pośmiertną płytą zatytułowaną „Chris Cornell” czuwała jego małżonka Vicky Cornell wraz z muzykami i przyjaciółmi wokalisty. Wspólnie dokonali selekcji z katalogów zespołów Soundgarden, Audioslave, Temple of the Dog oraz solowej twórczości rockmana.

d1mye95

Za produkcję albumu odpowiedzialny jest Chris Brendan O’Brien (na koncie ma współpracę z takimi wykonawcami jak Pearl Jam, Soundgarden, AC/DC, Bruce Springsteen czy Bob Dylan), z kolei oprawą graficzną zajmie się bliski przyjaciel Cornella – basista zespół Pearl Jam, Jeff Ament.

Na albumu „Chris Cornell” pojawi się 17 utworów, w tym niewydany dotychczas „When Bad Does Good”. Z kolei wydawnictwo w wersji czteropłytowej będzie zawierać 64 utwory, w tym 11 premierowych. „When Bad Does Good” odnaleziono w archiwach artysty. Sam Cornell bardzo uwielbiał tę piosenkę, a o jej istnieniu przypomniał jego przyjaciel, aktor Josh Brolin.

"Odkąd Chris odszedł, dokładam wszelkich starań, by dzielić się jego muzyką oraz dziedzictwem z fanami na całym świecie. Czułam, że musimy przygotować tę kolekcję, by zaprezentować wszystkie jego oblicza: przyjaciela, męża, ojca, osoby, która nie bała się podejmować ryzykownych i innowacyjnych decyzji, poetę, artystę. Jego wokal dotarł do serc wielu słuchaczy. Ten album dedykuję wszystkim fanom Chrisa" – mówi jego żona, Vicky Cornell.

Poniżej lista utworów jakie znajdą się na jednopłytowym wydaniu „Chris Cornell”:

 1. "Loud Love" [Soundgarden]
 2. "Outshined" [Soundgarden]
 3. "Hunger Strike" [Temple of the Dog]
 4. "Seasons"
 5. "Black Hole Sun" [Soundgarden]
 6. "Can't Change Me"
 7. "Like A Stone" [Audioslave]
 8. "Be Yourself" [Audioslave]
 9. "You Know My Name"
 10. "Billie Jean"
 11. "Long Gone" (Rock Version)
 12. "Call Me A Dog" (Live Acoustic)
 13. "Been Away Too Long" [Soundgarden]
 14. "Nearly Forgot My Broken Heart"
 15. "Nothing Compares 2 U" (Live at Sirius XM)
 16. "The Promise"
 17. "When Bad Goes Good".
icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d1mye95
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1mye95