Trwa ładowanie...

Don Vasyl ma potężne problemy finansowe. Nie płacił podatków

Mówi się, że w życiu pewne są tylko śmierć i podatki. Pewne jest też to, że jak ktoś nie będzie płacił podatków, będzie miał bardzo nieprzyjemne życie. Przekonuje się o tym dotkliwie Don Vasyl. Nowe doniesienia są niepokojące

Don Vasyl ma potężne problemy finansowe. Nie płacił podatkówŹródło: WP.PL
d2k8atn
d2k8atn

Don Vasyl ma milion złotych długów. Jak donosi "Super Express", artysta przez 6 lat nie płacił podatków. Powierzył to zdanie dwóm mężczyznom, którzy zawiązali zespół Don Vasyl i Cygańskie Gwiazdy. Z wyznania gwiazdora można wnioskować, że to oni mieli rozliczać się ze skarbówką, czego nie robili. Po latach urzędnicy zapukali więc do drzwi Don Vasyla. Traci pieniądze, zdrowie, może też stracić dach nad głową.

Zobacz: Prolog - Ałbena Grabowska

Romski gwiazdor ma ogromne długi. Don Vasyl wyjaśnia, że sprawami formalnymi miało zajmować się dwóch Polaków, którzy już nie żyją. Dopiero po jakimś czasie okazało się, że przez lata dług gwiazdora wobec Skarbu Państwa rósł i rósł. Miał do zapłacenia około 400 tys. zł.

- To trwa do dziś. Przez te lata narosły procenty, odsetki i mam do zapłaty ponad milion złotych - mówi na łamach "Super Expressu" załamany Don Vasyl.

d2k8atn

Nie trudno się domyślić, że sytuacja odbija się negatywnie na zdrowiu muzyka.

- Dostałem zawału. Mam 70 lat i oprócz tego, że miałem zawał, mam cukrzycę, jestem schorowanym człowiekiem. Chciałem napisać do pana prezydenta. Może będę to mógł spłacać w ratach, ale nie milion złotych - wyjaśnia.

To może być dopiero początek problemów Don Vasyla. Gwiazdor ostatnio doczekał się wizyty komornika. Nie mógł wziąć w zastaw jego domu, bo należy on do córki muzyka. Sam Don Vasyl przyznaje, że nie ma nic. Komornik już zajął jego konto w banku. Artyście zostały już tylko prośby o pomoc.

O problemach finansowych Don Vasyla słyszy się nie pierwszy raz. Informacje o jego długach pojawiły się już w styczniu 2019 r. i to przez przypadek. Dziennikarze "Życia na gorąco" postanowili zadzwonić do muzyka, by zapytać, czego życzy sobie z okazji urodzin. Wtedy muzyk wyznał: "Niech będą zdrowi i szczęśliwi wszyscy Polacy i Romowie! Sobie życzę, żeby skończyły się problemy z urzędem skarbowym, trwają od 6 lat i przypłaciłem to udarem".

d2k8atn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2k8atn