Trwa ładowanie...

Emil Karewicz będzie miał pogrzeb o charakterze państwowym. Jest oświadczenie

Krzysztof Karewicz, syn zmarłego w marcu Emila Karewicza, wystosował oświadczenie w sprawie pogrzebu ojca. Będzie miał charakter państwowy.

Emil Karewicz będzie miał pogrzeb o charakterze państwowym. Jest oświadczenieŹródło: FORUM
d4dlqqv
d4dlqqv

Emil Karewicz zmarł 18 marca w wieku 97 lat, ale nie został jeszcze pochowany, a jedynie poddany kremacji. Jego syn wystosował właśnie oświadczenie w tej sprawie. Okazuje się, że Karewicz będzie miał pogrzeb o charakterze państwowym.

Krzysztof Karewicz opublikował na Facebooku oświadczenie w sprawie pogrzebu swojego ojca: "Śmierć mojego taty, Emila Karewicza była bolesnym zaskoczeniem dla nas wszystkich. Pierwotnie wraz z siostrami postanowiliśmy pochować tatę w grobie rodzinnym znajdującym się na cmentarzu w Marysinie Wawerskim" – czytamy w oświadczeniu.

Początkowo planowano, by prochy Karewicza spoczęły w tej samej mogile, co jego trzecia żona, Teresa, z którą byli małżeństwem przez 62 lata. Kobieta zmarła osiem lat temu, w kwietniu 2012 roku. Pogrzeb odwlekano z powodu pandemii koronawirusa i obostrzeń dotyczących pogrzebu. Ostatecznie jednak okazało się, że rodzina zmieniła decyzję co do charakteru pochówku:

d4dlqqv

"W trakcie przygotowań pogrzebowych Związek Artystów Scen Polskich wystosował wniosek do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, aby prochy Emila Karewicza, aktora uwielbianego i cenionego przez wielu Polaków zostały złożone w Al. Zasłużonych na Cmentarzu Wojskowym na Warszawskich Powązkach. Biorąc pod uwagę zasługi taty w rozwój polskiej kultury, zaakceptowaliśmy pochówek o charakterze państwowym. O terminie i szczegółach poinformujemy w odpowiednim czasie".

Emil Karewicz zmarł w swoim domu 18 marca br. Pięć dni wcześniej skończył 97 lat. Aktor znany głównie z ról w "Krzyżakach", "Kanale" i "Bazie ludzi umarłych". Największą sympatię fanów przyniosło mu jednak wcielenie się w niezapomnianego Brunnera ze "Stawki większej niż życie". Z ukochaną trzecią żoną Teresą byli małżeństwem przez 62 lata (aż do śmierci żony w 2012 r.). Karewicz miał 3 dzieci: córkę Sylwię z drugiego małżeństwa oraz syna Krzysztofa i córkę Małgorzatę z trzeciego małżeństwa.

Zobacz także: Tadeusz Chudecki stracił szwagra przez koronawirusa

d4dlqqv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4dlqqv