Trwa ładowanie...

Felicity Huffman wyszła szybciej z zakładu karnego. Prawo na to zezwala

Felicity Huffman została wcześniej zwolniona z więzienia federalnego w Dublinie w stanie Kalifornia. Wszystko za sprawą weekendu.

Felicity Huffman wyszła szybciej z zakładu karnego. Prawo na to zezwalaŹródło: Getty Images
d11vpbl
d11vpbl

Felicity Huffman wyznała w maju 2019 r. przed sądem, że wręczyła łapówkę w zamian za przyjęcie jej córki na studia. I choć prokuratura domagała się surowszej kary, to aktorka otrzymała łagodny wyrok. Zaledwie 2 tygodnie w zakładzie karnym. Jak podały media, opuściła go 3 dni szybciej.

"Prawo stanu Kalifornia zezwala więźniom na opuszczenie zakładu karnego przed zasądzoną datą zwolnienia, jeśli przypada ona w sobotę, niedzielę lub dzień ustawowo wolny od pracy [...], chyba że konieczne jest zatrzymanie więźnia w innej placówce, która o to zabiega, lub z jakiegokolwiek innego powodu, który mógłby wskazywać, że osadzonego nie należy wypuszczać przed planowaną datą zwolnienia" - poinformowało CNN.

Felicity Huffman stawiła się w więzieniu 15 października. Sędzia zażądała od aktorki zapłaty grzywny w wysokości 30 tys. dol. i odbycie 250 godz. prac społecznych.

Prokuratura domagała się znacznie surowszej kary. Jak argumentowano, pozbawienie bogatych rodziców wolności na kilka dni, może być jedyną karą przed popełnianiem podobnych przestępstw w przyszłości.

d11vpbl

Przypomnijmy, że Felicyty Huffman przyznała się do popełnienia przestępstwa:

- W pełni akceptuję swoją winę. Z żalem i wstydem za to, co zrobiłam, biorę pełną odpowiedzialność za swoje działania i zaakceptuję wynikające z nich konsekwencje. Przede wszystkim chcę przeprosić studentów, którzy każdego dnia ciężko pracują, by dostać się na uczelnię, a także ich rodziców, którzy poświęcają wiele, by móc wspierać swoje dzieci - wyznała.

Na początku tego roku FBI udostępniło dowody, z których wynikało, że ponad 40 wpływowych i majętnych osób zapłaciło miliony dolarów w zamian za przyjęcie ich dzieci na elitarne uczelnie jak Yale, Stanford czy Uniwersytet Południowej Kalifornii. Prokuratura ma przypuszczenia że tak niski wyrok sądu jak w przypadku aktorki może spowodować w przyszłości podobne incydenty.

d11vpbl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d11vpbl