Trwa ładowanie...
d1aov2d

Felicity Huffman wyszła szybciej z zakładu karnego. Prawo na to zezwala

Felicity Huffman została wcześniej zwolniona z więzienia federalnego w Dublinie w stanie Kalifornia. Wszystko za sprawą weekendu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Felicity Huffman długo nie posiedziała za kratkami
Felicity Huffman długo nie posiedziała za kratkami (Getty Images)
d1aov2d

Felicity Huffman wyznała w maju 2019 r. przed sądem, że wręczyła łapówkę w zamian za przyjęcie jej córki na studia. I choć prokuratura domagała się surowszej kary, to aktorka otrzymała łagodny wyrok. Zaledwie 2 tygodnie w zakładzie karnym. Jak podały media, opuściła go 3 dni szybciej.

"Prawo stanu Kalifornia zezwala więźniom na opuszczenie zakładu karnego przed zasądzoną datą zwolnienia, jeśli przypada ona w sobotę, niedzielę lub dzień ustawowo wolny od pracy [...], chyba że konieczne jest zatrzymanie więźnia w innej placówce, która o to zabiega, lub z jakiegokolwiek innego powodu, który mógłby wskazywać, że osadzonego nie należy wypuszczać przed planowaną datą zwolnienia" - poinformowało CNN.

Felicity Huffman stawiła się w więzieniu 15 października. Sędzia zażądała od aktorki zapłaty grzywny w wysokości 30 tys. dol. i odbycie 250 godz. prac społecznych.

d1aov2d

Prokuratura domagała się znacznie surowszej kary. Jak argumentowano, pozbawienie bogatych rodziców wolności na kilka dni, może być jedyną karą przed popełnianiem podobnych przestępstw w przyszłości.

Zobacz też: Felicity Huffman skazana na więzienie. Przerywa milczenie i komentuje sprawę

Przypomnijmy, że Felicyty Huffman przyznała się do popełnienia przestępstwa:

- W pełni akceptuję swoją winę. Z żalem i wstydem za to, co zrobiłam, biorę pełną odpowiedzialność za swoje działania i zaakceptuję wynikające z nich konsekwencje. Przede wszystkim chcę przeprosić studentów, którzy każdego dnia ciężko pracują, by dostać się na uczelnię, a także ich rodziców, którzy poświęcają wiele, by móc wspierać swoje dzieci - wyznała.

d1aov2d

Na początku tego roku FBI udostępniło dowody, z których wynikało, że ponad 40 wpływowych i majętnych osób zapłaciło miliony dolarów w zamian za przyjęcie ich dzieci na elitarne uczelnie jak Yale, Stanford czy Uniwersytet Południowej Kalifornii. Prokuratura ma przypuszczenia że tak niski wyrok sądu jak w przypadku aktorki może spowodować w przyszłości podobne incydenty.

Zobacz też: Felicity Huffman z serialu "Gotowe na wszystko" w więzieniu. To kara za łapówkę

d1aov2d

Podziel się opinią

Share
d1aov2d
d1aov2d