Trwa ładowanie...
harry
KBS
21-07-2020 11:01

Fundacja Harry'ego i Meghan oskarżona o finansowy przekręt

Fundacja charytatywna Meghan i Harry'ego została oskarżona o niewłaściwe wykorzystanie funduszy.

Fundacje Williama i Harry'ego oskarżone o brak niezależnościFundacje Williama i Harry'ego oskarżone o brak niezależnościŹródło: ONS
d4f6fvz
d4f6fvz

Organizacja charytatywna Meghan i Harry'ego została oskarżona o "konflikty interesów, niewłaściwe wykorzystanie funduszy i brak niezależności". Zarówno fundacja Sussex Royal, jak i The Royal Foundation należąca do Williamia i Kate, zostały zgłoszone do komisji przez antymonarchiczną grupę Republic.

Grupa ta twierdzi, że fundusze zostały przeniesione z jednej grupy do drugiej, a jedynym uzasadnieniem takiego działania były osobiste stosunki między dwoma patronami, księciem Sussex i księciem Cambridge. Royal Foundation miała przekazać 145 tys. funtów jako dotację na rzecz Sussex Royal i 144 tys. funtów na Travalyst – program ekoturystyki, któremu patronuje Harry.

Kwarantanna źle wpływa na związek Kate i Williama?

The Royal Foundation powstała w 2009 r. jako wspólna organizacja charytatywna Harry'ego i Williama. Później jako patronki dołączyły też ich żony.

d4f6fvz

Harry i Meghan odłączając się od rodziny królewskiej, jednocześnie wycofali się z pracy w Royal Foundation. Organizacja miała być pod opieką zarówno książąt Sussex, jak i książąt Cambridge. Po "megxicie" Kate i William zostali z tym sami, zmienili nieco nazwę fundacji, ale została jeszcze do uregulowania kwestia funduszy.

Dyrektor grupy Republic napisał do komisji: "Piszę, by złożyć formalną skargę przeciwko Royal Foundation i Sussex Royal. Te dwie organizacje zdają się naruszać wytyczne dotyczące właściwego wykorzystania funduszy charytatywnych i mogą nie wywiązywać się ze swojego obowiązku niezależnego działania i wyłącznie w interesie ich celów. Royal Foundation przekazała dotację w wysokości 145 tys. funtów na rzecz Sussex Royal i 144 tys. funtów organizacji nie charytatywnej Travalyst. W obu przypadkach wydaje się, że jedynym uzasadnieniem takiej decyzji były osobiste relacje między dwoma patronami, księciem Sussex i księciem Cambridge. Sussex Royal została niedawno zamknięta i prawdopodobnie przekaże wszystkie środki na rzecz Travalyst".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4f6fvz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4f6fvz